Informacje

Grid List

Jeśli tylko interesujesz się startupami i przedsiębiorczością, myślisz nad założeniem własnej firmy, chcesz dowiedzieć się jak pozykać finansowanie na swój pierwszy biznes, myślisz o nawiązaniu nowych kontaktów biznesowych, a jednocześnie spędzić wieczór w przyjemnej startupowej atmosferze to nie może cię tam zabraknąć!

Prędkość internetu to w wielu przypadkach czynnik decydujący o komforcie pracy. Dzięki postępowi technologicznemu, szybki internet światłowodowy dociera do niemal wszystkich miast naszego kraju, w tym do stolicy Podkarpacia.

„Uczelniane Maluszkowo” tak będzie nazywać się żłobek, który powstaje przy WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Od lipca z profesjonalnej opieki będą mogły korzystać dzieci studentów oraz pracowników Uczelni. Będzie to pierwsza placówka przy uczelni niepublicznej w Rzeszowie. Żłobek zaproponuje także weekendową i godzinową opiekę nad dziećmi studentów studiów niestacjonarnych. Uczelniane Maluszkowo powstaje w ramach rządowego programu Maluch 2016-moduł 3.

Ponad 40 zasłużonych mieszkańców Podkarpacia odebrało odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta RP, które wręczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

W Polańczyku utonął 23-letni mężczyzna. Na miejscu pracowali policjanci, WOPR i płetwonurkowie ze Straży Pożarnej. Wieczorem płetwonurkowie znaleźli ciało 23-letniego mieszkańca województwa małopolskiego.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje Pasażerów, że w związku z odbywającym się w dniu 24 czerwca br. na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, głównym koncertem w ramach imprezy kulturalnej Wschód Kultury - Europejski Stadion Kultury, zostaną uruchomione dodatkowe kursy, celem umożliwienia przewozu Pasażerów na i po w/w imprezie:

Ministerstwo Zdrowia zamierza podjąć decyzję, głośno krytykowaną przez środowisko lekarskie. Nowe zasady finansowania w kardiologii interwencyjnej mają wprowadzić limity na leczenie stanów przedzawałowych, a osoby, którym zagraża zawał, mają być odsyłane do kolejek i tam oczekiwać na wizytę u kardiologa.

W odpowiedzi na propozycje Ministra Zdrowia powstało Stowarzyszenie KardioAlert, którego stanowisko na proponowane zmiany publikujemy poniżej.

Bruksela, Belgia. Tysiące ludzi zgromadziły się w południe na Place de la Bourse w Brukseli, by minutą ciszy upamiętnić ofiary zamachów terrorystycznych w stolicy Belgii. Po minucie ciszy tłum zaczął bić brawo.

W wybuchach na brukselskim lotnisku oraz w metrze zginęły łącznie 34 osoby, a ok. 200 zostało rannych. Do przeprowadzenia ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

My jako Polacy możemy się czuć godnie, że byli wśród nas tacy, którzy nie bali się, nawet za cenę życia. Że byli wśród nas tacy, którzy byli więcej niż przyzwoici, którzy byli bohaterami - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas otwarcia Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów.

Wcześniej prezydent Duda wręczył w Łańcucie odznaczenia państwowe Polakom ratującym Żydów.

W Warszawie odbyła się konferencja z udziałem ministrów transportu państw, przez które przebiega szlak Via Carpathia. Uczestnicy podpisali bardzo ważny dokument - deklarację dotyczącą woli budowy tej drogi.

W drugim etapie 11 edycji najważniejszego konkursu dla polskich twórców internetowych „Gala Twórców - Blog Roku i Video Roku” każdy, kto wyśle SMS 

w konkursie na wybranego twórcę, jednocześnie wesprze podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Środki uzyskane przez organizatora z głosowania SMS przekazane zostaną na realizację marzeń i potrzeb podopiecznych Fundacji. Lista ponad 1600 zgłoszeń twórców, na które można oddać swój głos, znajduje się na stronie blogroku.pl. Głosowanie potrwa do 1 marca do godz. 12.00.

Kajetan Poznański został zatrzymany na Malcie - dowiedział się dziennikarz śledczy tvn24.pl Maciej Duda.

27-letni mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo młodej kobiety na początku lutego. W jednym z mieszkań przy ul. Potockiej, wezwani do pożaru strażacy znaleźli w nadpalonym worku ciało pozbawione głowy. Tę odnaleziono później w plecaku, w tym samym mieszkaniu. Z ustaleń prokuratury wynika, że mężczyzna zabił Katarzynę J. w mieszkaniu na Woli, a następnie przewiózł jej ciało do wynajmowanego przez siebie lokum na Żoliborzu.

Akademia Sztuki Capoeira UNICAR Rzeszów ma zaszczyt zaprosić wszystkich Graczy Capoeira oraz tych, którzy jeszcze nie mieli możliwości spróbować się w Grze Capoeira na VII edycję ogólnopolskich, cyklicznych rzeszowskich warsztatów Capoeira.

JOGO DE CAPOEIRA tłumacząc z języka portugalskiego to GRA CAPOEIRA. Co rok Akademia Sztuki Capoeira UNICAR z siedzibą w Rzeszowie organizując to przedsięwzięcie przyjmuje ponad 150-u graczy Capoeira z całej Polski. Zajęcia i rodas podczas wydarzenia prowadzone są przez brazylijskich i polskich instruktorów, co skutkuje niesamowitą energią przez pięć dni trwania warsztatów.

Fot. Kamil Bać

Moto

2. Rajd Rzeszowiak został przywitany piękną pogodą i tak też się zakończył. Park Serwisowy był zlokalizowany na terenie Rynku w Boguchwale co było dużym udogodnieniem dla zawodników i ich zespołów ze względu na bliskość zaplecza typu toalety, kawiarenka itp.

W rajdzie wystartowało 41 załóg rajdowych w tym 18 w cyklu Historycznego Rajdowego Pucharu Polski. W tej grupie można było zobaczyć perełki z dawnego rajdowego świata jak Lancia Delta HF Integrale, Audi Quattro, Lancia Fulvia Coupe, oraz historyczne rajdówki z bloku wschodniego; Łada 2107 VFTS, Fiaty 126p, Fiat 125p, oraz Polonezy 2000 Rally.

Chcesz wiedzieć czy warto odchudzać się sezonowo? Interesuje Cię długotrwałe odchudzani?  Za chwilę stoczymy walkę odchudzanie na lato VS odchudzanie na lata.

14 maja 2016 r.  odbyły się w Poznaniu I Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w Pływaniu w ramach  XII Zjazdu Studentów z Niepełnosprawnościami.  W zawodach wzięło udział ponad 90 zawodników  reprezentujących 17 uczelni wyższych z całego kraju. Uniwersytet Rzeszowski  reprezentował Mateusz Zięba student I roku  na Wydziale Prawa.  Student podczas zawodów startował  dwa razy na dystansach  50 i 25 m stylem dowolnym  i wywalczył  2 złote medale.  

W dniach 21-22 maja br. w Zespole Szkół nr 7 przy ul. Błogosławionej Karoliny 21 odbędą się XXI Mistrzostwa Polski Oyama Karate, których organizatorem jest Klub Sportowy Oyama Rzeszów.

Na początku roku w sieci zadebiutował serwis ŁączyNasPasja.pl, którego głównym celem jest zgromadzenie wokół siebie ludzi, dla których sport jest czymś wyjątkowym i dostarcza wiele radości w życiu. Na stronie znajdziemy zatem różnorodne materiały ze świata sportu, informacje o aktualnych wydarzeniach, wywiady z zawodnikami, a także artykuły znanych dziennikarzy sportowych.

Nadchodzące wydarzenia

Reklama

baner resinfo1

banner336x280

Pogoda

Rzeszow Poland Mostly Cloud (day), 25 °C
Current Conditions
Sunrise: 4:22 am   |   Sunset: 8:45 pm
52%     22.5 km/h     33.525 bar
Forecast
N Low: 13 °C High: 26 °C
PN Low: 16 °C High: 27 °C
WT Low: 14 °C High: 26 °C
ŚR Low: 15 °C High: 26 °C
CZ Low: 16 °C High: 29 °C
PT Low: 17 °C High: 30 °C
SO Low: 19 °C High: 30 °C
N Low: 17 °C High: 28 °C
PN Low: 16 °C High: 28 °C
WT Low: 16 °C High: 25 °C

Więcej Informacji

Grid List

W obecnych czasach coraz większą skuteczność przejawiają nie reklamy w formie ulotek, czy ogłoszeń w gazetach, a te, które są umieszczane w najróżniejszych kanałach social media. Dobrze jest zatem wiedzieć, jak skutecznie promować swój biznes. Jeśli na przykład do tej pory, nie braliśmy pod uwagę tego, aby promować swoją markę w kanałach social media, czas to zmienić. Powstaje jednak pytanie, jak robić to w taki sposób, aby reklama była skuteczna. Odpowiedź na to pytanie, znajdziecie państwo w poniższym artykule.

Skuteczne i bezpieczne usunięcie zbędnego owłosienia to problem, z którym boryka się wiele kobiet. Dotyczy on zwłaszcza brunetek i szatynek, u których zbędne włoski są szczególnie widoczne, a ponadto zwykle grubsze i mocniejsze, a przez to trudniejsze to usunięcia tradycyjnymi metodami, jak golarka zwykła lub elektryczna czy wosk. Jak pozbyć się tego problemu?

Przedsprzedaż wakacyjnych ofert zakończyła się jakiś czas temu. Jeśli nie udało ci się skorzystać z promocji, a planujesz jednak wybrać się na urlop za granicę to warto przejrzeć oferty w internecie. Być może uda ci się jeszcze znaleźć atrakcyjną ofertę wakacyjną dostosowaną do rodzinnego budżetu.