17
Pt, Sie

Uroda

sloneczny patrol PANTONEJuż 3 czerwca (niedziela) zapraszamy mieszkańców Rzeszowa na bezpłatne badania i konsultacje. V edycja kampanii edukacyjnej Laboratoire Dermatologique BIODERMA - Słoneczny Patrol Dla Skóry ruszyła 5 maja 2012 r. Podczas „słonecznych spotkań”, które odbywają się w 19 miastach w całej Polsce, można skorzystać z bezpłatnych badań znamion przez lekarza i konsultacji z kosmetologiem.

Zapraszamy 03 czerwca (niedziela) na osiedle Baranówka w godzinach 10.00 do 17.30.

Akcja uzyskała Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Rzeszowa

Szczegóły na stronie:  www.sloneczny-patrol.pl

Punktem wyjścia do rozpoczęcia Akcji Słoneczny Patrol dla Skóry były badania przeprowadzone na zlecenie Bioderma, które pokazały, że Polacy lubią się opalać i choć mają świadomość zagrożeń jakie wiążą się z opalaniem najczęściej nie chronią swojej skóry wystarczająco lub wcale. Pomimo prowadzonej już od czterech lat edukacji zauważamy, że problem cały czas istnieje, dlatego chcemy dotrzeć do szerokiego grona społeczeństwa i zwrócić uwagę, że kwestia skutecznej ochrony przeciwsłonecznej  i profilaktyka raka skóry są ważnym aspektem zdrowotnym.

Bioderma zwróciła się o wsparcie naukowe także do specjalistów z Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgów Onkologicznych.

Tegoroczna edycja Kampanii nosi nazwę „Na szlaku bezpiecznego opalania”, gdyż w 2012 roku Słoneczny Patrol dotrze do 19 lokalizacji w całej Polsce.

W ramach kampanii, podobnie jak w ubiegłych latach, także w 2012 roku, Bioderma przeprowadzi i zorganizuje cykl spotkań edukacyjnych z pacjentami, podczas których poruszane będą tematy związane z ochroną przeciwsłoneczną i zagrożeniami (między innymi nowotwory skóry) wynikającymi z nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV.

Działania prowadzone w ramach akcji Słoneczny Patrol dla Skóry odbędą się w całej Polsce, na słonecznym stoisku Biodermy lub w „słonecznym busie-trucku” i  oprócz szeroko rozumianej edukacji, każdy zainteresowany będzie mógł skorzystać z bezpłatnych badań znamion przez lekarza, a także konsultacji z kosmetologiem

Dodatkowo, do mniejszych miast w piątki, soboty i niedziele zawita „Słoneczny BUS - TRUCK”, w którym odbędzie się akcja „Słoneczny Patrol Dla Skóry – Na szlaku bezpiecznego opalania”. Tutaj także każda zainteresowana osoba będzie mogła skorzystać z bezpłatnych badań i dobrać odpowiednią pielęgnację do indywidualnych potrzeb.

„Słoneczny bus” ma do pokonania ponad 2000 km, aby dotrzeć do jak największej liczby miast.

Celem Kampanii są:

  • edukowanie społeczeństwa jak w pełni korzystać z dobrodziejstw słońca, minimalizując skutki uboczne jego działania
  • profilaktyka raka skóry
  • propagowanie badań i regularnej kontroli znamion
  • udostępnianie informacji na temat ochrony przeciwsłonecznej
  • wyrabianie nawyków związanych z bezpiecznym przebywaniem na słońcu

Wiosna, lato, wakacje to okres, kiedy częściej spędzamy czas w plenerze, co związane jest z bardziej intensywną ekspozycją skóry na słońce, dlatego też ważne jest właściwe przygotowanie jej do opalania oraz zabezpieczenia przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. W związku z tym, jeszcze przed sezonem wakacyjnym, w maju i w czerwcu 2012 roku Bioderma przeprowadzi cykl „letnich poradni eksperckich” z pacjentami w całej Polsce. Spotkania te będą miały charakter edukacyjny.

Chcemy zdążyć przed sezonem urlopowym i przed wakacjami uświadamiać Polaków jak chronić skórę latem, jak dobrać produkt przeciwsłoneczny do typu skóry, jak połączyć preparaty przeciwsłoneczne z produktami do makijażu. Będziemy też zwracać uwagę, że  jak bardzo ważna jest regularna kontrola skóry i badanie znamion, a także dobranie właściwej fotoochrony do fototypu i rodzaju skóry, jak również siły operowania promieni słonecznych w określonym miejscu i czasie, aby chronić skórę przed słońcem i zapobiegać przyspieszonemu fotostarzeniu się skóry.

Tegoroczna edycja akcji obejmuje między innym:

  • bezpłatne badania znamion przez lekarza dermatologa
  • bezpłatne diagnoza typu skóry i dobór odpowiedniej pielęgnacji przez kosmetologa – DermoEksperta Biodermy
  • szereg atrakcji i zabaw dla dzieci – „słoneczna” edukacja dla najmłodszych prowadzona przez animatorów

Dzięki pomocy i radom ekspertów, którzy wezmą udział w Kampanii Słoneczny Patrol dla Skóry – Na szlaku bezpiecznego opalania” Bioderma chce zapoczątkować modę na „zdrowe opalanie” i świadome korzystanie ze słońca.