19
Cz, Lip

Zdrowie

Przykurcz Dupuytrena jest to bardzo uciążliwe schorzenie, które dotyka przeważnie mężczyzn po 40 roku życia.

Przykurcz Dupuytrena jest schorzeniem, w przebiegu którego dochodzi do zbliznowacenia rozcięgna dłoniowego. Następstwem tej choroby jest przykurcz zgięciowey palców, szczególnie palca serdecznego i małego. Choroba dotyka najczęściej mężczyzn powyżej 40 roku życia, jest niebolesna i postępuje bardzo powoli. W zaawansowanym stadium choroba upośledza funkcje ręki i doprowadza do znacznego ograniczenia ruchomości palców i dłoni.

Oprócz zmian w kształcie i funkcji dłoni, wraz z przykurczem pojawiają się zaburzenia czucia w palcach, parestezje, zaburzenia ukrwienia oraz wzmożona potliwość dłoni.

Najczęstszym sposobem leczenia tego schorzenia był dotychczas tylko zabieg chirurgiczny. Od niedawna w Polsce można leczyć już tę chorobę także nieoperacyjnie, przy zastosowaniu enzymatycznego preparatu Xiapex. Terapia polega na wprowadzeniu leku bezpośrednio do zmienionej chorobowo tkanki w celu rozpuszczenia przykurczonych pasm łącznotkankowych. Procedura przeprowadzana jest pod kontrolą USG, co zapewnia bezpieczeństwo zabiegu. Przed iniekcją pole zabiegowe zostaje znieczulone. Już w ciągu 24 godzin pacjent może uzyskać widoczny efekt wyprostu palców poprzez przeprowadzenie ww. terapii.

Dzięki możliwości uniknięcia inwazyjnego leczenia chirurgicznego innowacyjny preparat Xiapex cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem wśród pacjentów dotkniętych tym schorzeniem.

To pierwsza uznana na świecie niechirurgiczna metoda leczenia tego schorzenia. Dlatego jeżeli zmagasz się z chorobą Dupuytrena, chcesz uniknąć operacji, wykorzystać każdą dostępną metodę leczenia już dziś zapisz się na konsultację do lekarza specjalisty, który udzieli szczegółowych informacji oraz zakwalifikuje do zabiegu. 

Szczegółowych informacji również o innych zabiegach oraz informacji kontaktowych można szukać na stronie internetowej Kliniki Urody WILMED