17
Pt, Sie

Czy wiesz, że...

Gdy para młoda ustali już termin ślubu i miejsce, w którym ma się odbyć wesele, rozpoczyna intensywne poszukiwania profesjonalnego zespołu, który porwie zaproszonych gości do tańca. Kryteriów wyboru jest wiele, jednak szczególny nacisk kładzie się na rodzaj oferowanego repertuaru, a także cenę. Jeżeli planujecie organizację Waszego wesela na podkarpaciu, sprawdźcie jakie warunki cenowe oferują kapele weselne Rzeszów.

Od czego zależy cena?

Śledząc ceny kapel weselnych,  trudno nie zwrócić uwagi na zróżnicowane ceny oferowanych usług. Cena jest uzależniona przede wszystkim od liczby członków zespołu. Przyjmuje się, że każdy muzyk w zespole to koszt około 1000 zł. Przykładowo, chcąc zatrudnić kapelę składającą się z trzech muzyków, powinniśmy być przygotowani na wydatek rzędu 3000 zł. Jednak liczba członków zespołu nie jest jedynym kryterium. Co jeszcze wpływa na ostateczną cenę?

  • Czas trwania wesela - dwudniowe wesela nie są niczym szczególnym, jednak windują cenę usługi świadczonej przez zespół. Istotne jest także to, do której godziny zespół ma grać na weselu. Czasem pomimo ustalonej godziny zakończenia, impreza się przedłuża, za co zespół może pobrać dodatkową opłatę. Warto tę kwestię omówić jeszcze przed podpisaniem umowy;
  • Dojazd - jeżeli wybrana przez nas kapela weselna będzie musiała dojechać z innego miasta na miejsce ceremonii, będziemy musieli pokryć także koszty dojazdu;
  • Oprawa muzyczna ceremonii - kapele weselne Rzeszów oferują także oprawę muzyczną podczas wyjścia z domu panny młodej, a także w trakcie samej ceremonii zaślubin. Taka usługa również niesie ze sobą dodatkowe koszty;
  • Ewentualny nocleg - w przypadku kapeli dojeżdżającej lub dwudniowego wesela warto pamiętać o noclegu dla muzyków, co także wiąże się z dodatkowymi wydatkami.

Kapele weselne w Rzeszowie – jak kształtują się ceny? 

Wśród zespołów weselnych z Rzeszowa ceny są stosunkowo niewysokie, więc narzeczeni nie muszą się martwić o swój weselny budżet. Wybór ofert jest dosyć szeroki, dwuosobowy zespół możemy zatrudnić już za 1000 zł. Warto jednak pamiętać, by kryterium finansowe nie było jedynym podczas szukania idealnego zespołu. Warto kierować się przede wszystkim opiniami par, które miały okazję skorzystać z usług danej kapeli. Pomocne mogą się okazać także materiały video, które pozwolą sprawdzić, jak goście bawili się w trakcie wesela. Z opinii i poleceń nowożeńców wynika, że za profesjonalny zespół, który spełni nasze oczekiwanie, trzeba zapłacić około 2500 zł.

Polecane zespoły weselne z Rzeszowa

Podobnie jak w innych miastach, również w Rzeszowie działa wiele kapel weselnych, które cieszą się popularnością wśród Młodych Par. Szeroki zakres gatunków muzycznych sprawia, że praktycznie każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Poniżej przedstawiamy sylwetki kilku zespołów, które oferują swoje usługi na terenie Podkarpacia.

  • Marek - wesele z gwiazdą

To opcja dla tych par, które cenią sobie nutkę szaleństwa i spontaniczności. Wybierając Marka, mają możliwość spotkania z prawdziwą gwiazdą! Recital Tom Jones Show to świetny sposób, by zaskoczyć gości weselnych i sprawić, by na długo zapamiętali zabawę weselną. Koszt występu to 1200 zł.

  • Grzegorz - DJ na wesele

Choć mówi się, że przy disco polo bawią się dosłownie wszyscy, wielu parom nie pasuje taki rodzaj muzyki podczas wesela. Na przeciw ich oczekiwaniom wychodzi DJ Grzegorz, który oprócz rock&rollowych brzmień i hitów z lat 70. i 80. oferuje także profesjonalną obsługę wodzirejską. Oferowana cena to 2500 zł.

  • Adam - zespół weselny

To opcja dla par, które cenią sobie tradycyjne rozwiązania. Prezentowany zespół składa się z 4 muzyków - basisty i wokalisty w jednym, perkusisty, klawiszowca i saksofonisty. Możemy zatem liczyć na piękne brzmienie instrumentów i profesjonalną oprawę muzyczną wesela. Muzycy grają zarówno standardową muzykę weselną, jak również utwory z pogranicza jazzu, popu oraz folku. Koszt występu to 4150 zł.

Ofert jest oczywiście znacznie więcej a znajdziecie je na stronie: http://www.muzyka-wesele.pl/Rzeszów, z pewnością każda para znajdzie swój wymarzony zespół, który uczyni ich wesele niezapomnianym!