19
N, Sie

Z życia wzięte

Według najświeższych prognoz, uprawnienia budowlane są coraz bardziej pożądane na polskim rynku pracy. Dlatego przystąpienie do odpowiedniego kursu jest obecnie wyjątkowo opłacalne. Wynika to przede wszystkim z ciągłej realizacji coraz to nowych przedsięwzięć budowlanych, a także niedoboru  odpowiednio wyszkolonych operatorów oraz innych dobrych fachowców. To zupełnie odwrotnie niż w przypadku branży IT, gdzie konkurencja jest o wiele bardziej odczuwalna zarówno dla nowych, jak i doświadczonych programistów.

Kursy budowlane dla wszystkich

Szkolenia zawodowe skoncentrowane na rynku budowlanym cieszą się obecnie bardzo dużym powodzeniem. Dotyczy to przede wszystkim kursów obsługi rozmaitych maszyn oraz urządzeń. Uprawnienia operatora koparko-ładowarki, spycharki, nośnika osprzętu czy montażysty dają szansę na szybkie znalezienie pracy oraz uzyskanie bardzo atrakcyjnych zarobków, a także duże możliwości rozwoju. Ośrodki organizujące np. kurs operatora koparki nie narzekają na brak zainteresowania ze strony uczestników. Jeszcze większe możliwości dają kursy pozwalające na nadanie operatorowi uprawnień UDT, czyli zezwolenia na obsługę m.in. dźwigów, żurawi czy podestów ruchomych. Na niektóre z nich trzeba nawet wcześniej zarezerwować wolne miejsce. Dodatkową zaletą są niewysokie wymagania związane z przyjęciem na kurs. Odpowiednie kwalifikacje uzyskać może praktycznie każdy uczestnik w wieku minimum 18 lat o wykształceniu co najmniej podstawowym, który nie posiada żadnych zdrowotnych przeciwwskazań do pracy w zawodzie. Dlatego np. na szkolenie rusztowania konieczne jest uzyskanie orzeczenia lekarskiego.
Więcej na temat kursów zawodowych budowlanych przeczytasz na http://szkoleniamm.pl/

Kursy programistyczne nie zawsze opłacalne

Branża IT stoi otworem przede wszystkim dla tych osób, które dopiero stoją przed wyborem swojej ścieżki zawodowej. Starsi pracownicy, działający na rynku od kilkunastu lat, częściej decydują się na przyspieszone kursy programowania. Można na nie uczestniczyć w trybie weekendowym i łączyć z pracą, jednak wymaga to codziennej oraz bardzo intensywnej nauki. Tego typu szkolenia są również sporym wydatkiem, ponieważ wymagają zaangażowania nawet kilkunastu tysięcy złotych. Na dodatek aby pomyślnie przejść kwalifikacje, konieczne jest zdanie wstępnych testów potwierdzających m.in. dobrą znajomość języka angielskiego. Problemem jest także spora konkurencja. Nawet pomyślne zakończenie nauki nie gwarantuje możliwości rozpoczęcia pracy w nowym zawodzie. Dlatego osoby pragnące poszerzać swoje kwalifikacje coraz chętniej skłaniają się ku branży budowlanej, która oferuje znacznie tańsze, mniej wymagające i dające większe możliwości zarobkowe szkolenia zawodowe.

Utarło się przekonanie, że aby zarabiać duże pieniądze jako budowlaniec trzeba wyjechać za granicę. Nic bardziej mylnego obecnie wzrost zapotrzebowania na specjalistów możemy zaobserwować na naszym rodzimym polskim rynku. Dlatego też np. kursy na koparkę stają się coraz bardziej popularne. Zobacz sam na http://szkoleniamm.pl/services/kurs-operator-koparko-ladowarki/