17
Pt, Sie

Czy wiesz, że...

Priorytetem dla każdego rodzica jest na pewno bezpieczeństwo i zdrowie malucha. Wybierając produkty przeznaczone dla dzieci powinniśmy dokładnie sprawdzać czy określone zabawki, ciuszki i inne akcesoria posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty. Zatem co warto jest wiedzieć na ten temat?

 

Czym różnią się od zwykłych produktów?

W pierwszej kolejności kupując określony produkt kierujemy się na pewno ceną i wyglądem. Jakie argumenty mają nas przekonać do tego, aby zapłacić za niego więcej? Żadnego z rodziców nie trzeba przekonywać, że dobry produkt to najlepsza inwestycja w swoje dziecko. Na co w takim razie  powinniśmy zwracać uwagę?

Podstawą na pewno jest tutaj certyfikat bezpieczeństwa, najważniejszy z nich to certyfikat OEKO TEX 100 W KLASIE I. Co oznacza? Świadczy o jakości materiału, który nadaje się do kontaktu z małymi dziećmi i niemowlakami. Wzór wykonany jest bezpieczną i trwałą techniką, przy czym tkanina jest wolna od takich toksycznych substancji jak np. formaldehyd. W przypadku części plastikowych bardzo ważne jest to, aby były wolne od ftalanów i BPA, czyli bisfenolu A (które są szkodliwe). Wielu producentów w naszym kraju zapewnia nam już taką wysoką jakość. Przykładem mogą być La Millou, Lullalove czy Paisley. Mają one coraz szerszą i ciekawszą ofertę, spełniającą te wysokie standardy.

Co jeszcze wyróżnia produkty od dobrych producentów?

Cechą charakterystyczną jest piękny design. Znajdą tam coś dla siebie osoby ceniące sobie poczucie piękna i estetyki. Niektóre oferowane produkty są wykonane ręcznie. Przykładem są poduszki i kocyki La Millou, zrobione jeszcze dodatkowo z tkanin najlepszej jakości. Na stronie lamilloudladzieci.pl odkryjemy cały wachlarz produktów wyróżniających się oryginalnym wzornictwem, charakterystycznym właśnie dla tej marki.

Z ładnym wyglądem idzie w parze również wielofunkcyjność i użyteczność. Odzwierciedla to np. poduszka kura babci Dany, pomagająca w karmieniu maluszka jak i służąca mu później do zabawy. Wiele nowych produktów powstaje przy współpracy z różnego rodzaju specjalistami i znanymi mamami. Angel’s wings, poduszka antywstrząsowa jest najlepszym tego przykładem. W jej projektowaniu brał udział ceniony fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski. Dzięki wspólnym wysiłkom stanowi najlepszą ochronę główki dziecka podczas jazdy samochodem lub wózkiem. Dobrzy producenci mają również na uwadze problemy społeczne i ochronę środowiska. Nie wykorzystują do szycia ludzi z uboższych krajów (produkcja i pakowanie odbywa się w Polsce) i nie stosują środków szkodliwych dla środowiska naturalnego.

Warto zatem kupować produkty od dobrych producentów. Wspomagają oni polską gospodarkę i dbają o nasze otoczenie. Jednak co najważniejsze, dają nam gwarancję bezpieczeństwa i najwyższej jakości, a to w przypadku naszych pociech jest bezcenne.