19
Pt, Sty

Stolica Podkarpacia to największy ośrodek w Polsce południowo-wschodniej, siedziba uniwersytetu i miasto, w którym swoją siedzibę ma najwięcej firm w regionie. Jak wygląda oferta nieruchomości na wynajem dla osób rozważających przeprowadzkę do Rzeszowa? O czym warto pamiętać decydując się na wynajęcie lokum?

Rzeszów jest stolicą województwa podkarpackiego, w związku z czym mieszkając tam nie trzeba daleko szukać miejsc do uprawiania takich sportów jak np. narciarstwo czy snowboard. Należy natomiast zaopatrzyć się w odpowiednio dobry sprzęt, który umożliwi nam tego typu aktywny sposób spędzania czasu i odpoczynku, a można to zrobić zarówno w sklepach jak i w wypożyczalniach sprzętu narciarskiego.

Alicja Rega, uczennica Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, od 7. roku życia pracująca pod kierunkiem Anny Czenczek, wygrała Krajowy Finał Eurowizji Dziecięcej. W listopadzie będzie reprezentować Polskę na finale europejskim w stolicy Gruzji, Tbilisi. Zwycięstwo przyniosło jej wykonanie piosenki „Mój dom”. Alicja została przygotowana i zgłoszona do konkursu przez Annę Czenczek, która zaprosiła do współpracy Marka Kościkiewicza – autora słów i muzyki oraz Tomasza Filipczaka – autora aranżacji.

Konferencja biur rachunkowych w Rzeszowie zbliża się dużymi krokami. Firma ZETO-RZESZÓW i Comarch zapraszają do udziału w tym jubileuszowym wydarzeniu. Już wiemy, kto zaszczyci nas swoją obecnością i o czym będzie mówił. Udało nam się zaprosić do udziału ekspertów, którzy na co dzień pomagają i edukują swoich klientów.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed kolejnym sposobem oszustwa na „pracownika ZUS”. Tym razem chodzi o dziedziczenie środków z subkonta w ZUS i konta w OFE.

Jak szerokie zastosowanie może mieć fanpage firmowy? Jakie branże kwalifikują się do tego rodzaju aktywności i czy istnieją bariery powagi, których nie należy przekraczać? Odpowiedź na te i kilka innych pytań znajdziemy w rozmowie portalu SuperFanpage.pl z przedstawicielem jednego z biur rachunkowo-księgowych, działających w Rzeszowie.

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej od 21 września do 30 wrzesnia 2017 r. jesiennej akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Prowadzone szczepienie obejmuje w całości teren województwa podkarpackiego.  Uodparnianie lisów prowadzone będzie poprzez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej (z wyłączeniem terenów zurbanizowanych i akwenów wodnych) oraz wykładanie ręczne (wokół osiedli ludzkich). Wykładana przynęta – wydająca specyficzny zapach – zawiera w środku aluminiowo-plastikowy pojemnik z płynną szczepionką, której działanie uodparniające skierowane jest wyłącznie na lisy. Szczepienie obejmie w całości teren województwa podkarpackiego.

Więcej artykułów…