18
So, Lis

Alicja Rega, uczennica Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, od 7. roku życia pracująca pod kierunkiem Anny Czenczek, wygrała Krajowy Finał Eurowizji Dziecięcej. W listopadzie będzie reprezentować Polskę na finale europejskim w stolicy Gruzji, Tbilisi. Zwycięstwo przyniosło jej wykonanie piosenki „Mój dom”. Alicja została przygotowana i zgłoszona do konkursu przez Annę Czenczek, która zaprosiła do współpracy Marka Kościkiewicza – autora słów i muzyki oraz Tomasza Filipczaka – autora aranżacji.

Jak szerokie zastosowanie może mieć fanpage firmowy? Jakie branże kwalifikują się do tego rodzaju aktywności i czy istnieją bariery powagi, których nie należy przekraczać? Odpowiedź na te i kilka innych pytań znajdziemy w rozmowie portalu SuperFanpage.pl z przedstawicielem jednego z biur rachunkowo-księgowych, działających w Rzeszowie.

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej od 21 września do 30 wrzesnia 2017 r. jesiennej akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Prowadzone szczepienie obejmuje w całości teren województwa podkarpackiego.  Uodparnianie lisów prowadzone będzie poprzez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej (z wyłączeniem terenów zurbanizowanych i akwenów wodnych) oraz wykładanie ręczne (wokół osiedli ludzkich). Wykładana przynęta – wydająca specyficzny zapach – zawiera w środku aluminiowo-plastikowy pojemnik z płynną szczepionką, której działanie uodparniające skierowane jest wyłącznie na lisy. Szczepienie obejmie w całości teren województwa podkarpackiego.

Coraz więcej osób zastanawia się, jak i gdzie serwisować swoje auta, aby nie zostać nabitym w przysłowiową butelkę. Mechnicy i serwisanci z warsztatu Auto Pejot Mechanika odpowiadają na pytania, na co należy zwrócić uwagę oddając samochód do serwisu.

Konferencja biur rachunkowych w Rzeszowie zbliża się dużymi krokami. Firma ZETO-RZESZÓW i Comarch zapraszają do udziału w tym jubileuszowym wydarzeniu. Już wiemy, kto zaszczyci nas swoją obecnością i o czym będzie mówił. Udało nam się zaprosić do udziału ekspertów, którzy na co dzień pomagają i edukują swoich klientów.

W Rzeszowie, podobnie jak w całym kraju, poprawiła się sytuacja na rynku pracy. Spada bezrobocie, a wzrasta liczba ofert pracy. Mimo to pracodawcy sygnalizują problemy z rekrutacją pracowników o odpowiednich kwalifikacjach. Dowiedz się, jakich specjalistów brakuje na rzeszowskim rynku pracy.

Urząd Miasta Rzeszowa informuje, że w dniach 1 – 4  sierpnia będzie dokonywana dezynsekcja na terenach zielonych miasta w celu zwalczania kleszczy i komarów.

Oprysk będzie wykonywany w godzinach wieczorno – nocnych, a tereny, na których będzie wykonywany oprysk zostaną zabezpieczone przez Straż Miejską.

Więcej artykułów…