23
So, września

Nadmiernie wypadające włosy są źródłem ogromnego stresu. Nieleczony problem może doprowadzić do silnego wyłysienia. Na szczęście nawet w przypadku pojawienia się łysiny istnieją pewne sposoby, dzięki którym można uzyskać piękną fryzurę.

Noworodki przychodzą na świat na jeden z trzech sposobów:  przedwcześnie, na czas (czyli w dniu przewidzianym przez lekarza) lub kilka do kilkunastu dni po terminie. Niezależnie od tego, kiedy się rodzą, muszą przejść przez takie same etapy rozwoju – zwykle to cykl dziewięciomiesięczny. Co dzieje się z nami przed dniem naszych narodzin?

Dzisiaj odchudzanie jest zupełnie czymś innym. Spotykamy co chwilę na portalach społecznościowych zdjęcia idealnych kobiet, które ciężką pracą zdobyły piękne sylwetki. Odchudzanie staje się coraz popularniejsze za ich sprawą... i bardzo dobrze – powinniśmy dbać o siebie! Jednakże wiele osób popełnia błędy już na samym początku, co przyczynia się do tego, że każda kolejna próba odchudzania staje się trudniejsza.

Bruksizm czyli zgrzytanie zębami to problem, z którym zmaga się wiele osób i to nie zawsze świadomie. Jest to choroba o podłożu neurogennym. Polega na nadmiernym zaciskaniu zębów wskutek zbyt mocnego, bezwiednego napinania i kurczenia mięśni odpowiedzialnych za żucie.

Przemęczenie, przepracowanie oraz choroby przewlekłe są najczęstszymi przyczynami zaburzeń erekcji - mówią specjaliści, którzy spotkali się na początku lipca na Festiwalu Michaliny Wisłockiej. Przeprowadzono wówczas X Debatę o Zdrowiu Seksualnym, w której udział wzięli znani i cenieni specjaliści w dziedzinie seksuologii, psychiatrii i psychologii.

Alergia pokarmowa u małego dziecka jest często trudna do rozpoznania i może powodować występowanie wielu różnych objawów. Alergia powoduje nie tylko kolki, biegunki i wysypki, lecz także utrudnia prawidłowy rozwój dziecka. Nie należy lekceważyć jej objawów, ponieważ w skrajnych przypadkach może spowodować nawet wstrząs anafilaktyczny.

Kamica nerkowa (łac. nephrolithiasis, urolithiasis) jest chorobą układu moczowego, polegającą na wytrącaniu się kryształków substancji rozpuszczalnych w moczu (w efekcie jego zaburzonego przepływu), co w dalszej kolejności doprowadza do tworzenia się nierozpuszczalnych złogów zwanych potocznie kamieniami.

Więcej artykułów…