19
Pn, Mar

Pielęgnacja skóry dojrzałej to przede wszystkim przeciwdziałanie procesom starzenia się skóry, które zaczynają się już po ukończeniu 25. roku życia. Trudno jednoznacznie zdefiniować, w jakim wieku skóra może być określona jako dojrzała - niekiedy już przed 30. rokiem życia kobiety mają problemy ze zmarszczkami lub brakiem jędrności cery, a czasem nawet po 40. skóra jest pełna młodzieńczego blasku i świeżości.

Nasz sen ma ogromne przełożenie na codzienne samopoczucie. Warto zatem zadbać aby był odpowiednio długi (naukowcy wspominają o przynajmniej sześciu godzinach snu dla dorosłego człowiek ) i komfortowy. W tym celu trzeba postarać się o odpowiedni materac który będzie optymalnie dopasowany do potrzeb danego użytkownika.

Choroby dermatologiczne mają różne podłoże. Często jest ono spowodowane predyspozycjami genetycznymi. Choroby skóry niejednokrotnie wiążą się także ze stresem, czynnikami alergicznymi, czy przyjmowaniem leków. Występują nawet sytuacje kiedy dwa różne czynniki wywołują te samą chorobę lub ten sam czynnik u dwóch różnych osób powoduje inne choroby. Podobne objawy mogą też oznaczać różne choroby. Bardzo łatwo jest pomylić ze sobą łuszczycę, AZS i egzemę. Ta ostatnia zwłaszcza jest problematyczna, bo występuje pod różnymi postaciami.

Jeśli mówimy o pewnej obniżonej sprawności seksualnej, to w przeważającej ilości przypadków zjawisko to dotyczy mężczyzn. Tym samym jeśli mowa jest o leczeniu, o przyczynach, to rozpatruje się to głównie biorąc pod uwagę męskie problemy. U podstaw owej obniżonej sprawności seksualnej leży wiele przyczyn.

Z żylakami w dzisiejszych czasach zmaga się dosyć duża liczba osób, jednak nie jest to wyłącznie problem natury estetycznej, ale również zdrowotnej. Na szczęście usuwanie żylaków jest obecnie jak najbardziej możliwe, dzięki czemu w mgnieniu oka można pozbyć się niechcianego problemu. Zabiegiem, przy pomocy którego można pozbyć się żylaków, jest skleroterapia, jednak co warto o nim wiedzieć?

Zawał serca może przebiegać bezobjawowo lub objawowo. Ponieważ szacuje się, że w Polsce efektem niewydolności krążenia jest ok. 200 tys. zgonów rocznie, każdy powinien poznać typowe objawy zawału mięśnia sercowego i dowiedzieć się, jak pomóc osobie, u której doszło do zamknięcia jednej z tętnic wieńcowych.

Więcej artykułów…