16
Wt, Sty

Jeśli mówimy o pewnej obniżonej sprawności seksualnej, to w przeważającej ilości przypadków zjawisko to dotyczy mężczyzn. Tym samym jeśli mowa jest o leczeniu, o przyczynach, to rozpatruje się to głównie biorąc pod uwagę męskie problemy. U podstaw owej obniżonej sprawności seksualnej leży wiele przyczyn.

Zawał serca może przebiegać bezobjawowo lub objawowo. Ponieważ szacuje się, że w Polsce efektem niewydolności krążenia jest ok. 200 tys. zgonów rocznie, każdy powinien poznać typowe objawy zawału mięśnia sercowego i dowiedzieć się, jak pomóc osobie, u której doszło do zamknięcia jednej z tętnic wieńcowych.

Tak jak w każdym wykonywanym zawodzie związanym z badaniami, diagnozami, czy leczeniem wymagane jest odpowiednie wyposażenie gabinetów. Jego konstrukcja zależna jest od rodzaju wykonywanych usług, lecz wszystkie mają jedną, wspólną zasadę, której każdy profesjonalista powinien przestrzegać. Przede wszystkim powinno być sterylnie, bezpiecznie, czysto oraz komfortowo.

Stomatologia estetyczna jest dziedziną medycyny, której celem jest poprawa wyglądu uzębienia i uśmiechu pacjenta. Innym, niepisanym celem, jest poprawa jakości życia poprzez wzrost pewności siebie, który wynika ze zwiększenia atrakcyjności fizycznej. Zakres zabiegów stomatologii estetycznej jest bardzo szeroki. Przedstawiamy najpopularniejsze zabiegi.

Człowiek bardzo dobrze poznał już otaczający go świat. Wie dużo o zwierzętach, roślinach, morzach i lądach, jednak wciąż niewiele wie o samym sobie. Co chwilę odkrywane są kolejne tajniki działania ludzkiego umysłu i nic nie wskazuje na to, byśmy zaczęli się zbliżać do wyjaśnienia wszystkich jego tajemnic. Spójrzmy więc na jedno z ciekawszych zagadnień ostatnich lat.

Ciąża to czas wyjątkowy – pełen radości, ale niejednokrotnie także obaw. Przedmiotem zmartwień przyszłych mam jest przede wszystkim zdrowie ich pociech. W dzisiejszych czasach dylematy te w znacznym stopniu upraszczają badania prenatalne, które udzielają rodzicom szczegółowych informacji na temat rozwoju ich pociech. 

Więcej artykułów…