Każdy z nas ma swoje priorytety, dążenia, marzenia. Jedni lubią podróżować, inni uprawiać sporty, a jeszcze inni ładnie mieszkać. Ci ostatni dbają o swoje otoczenie, dom, mieszkanie, bo piękne wnętrza są dla nich bardzo ważne. Lubią, gdy wszystkie elementy wystroju współgrają ze sobą, tworząc jedną, spójną całość. Jednak przy aranżacji wnętrza niezwykle istotną rolę grają okna, a właściwie odpowiednia ich dekoracja. Właściwie dobrane firanki i zasłony potrafią odmienić każdą przestrzeń. To one stwarzają swoisty klimat i nadają konkretny charakter, dopełniając cały projekt.

Dr Lech Żukowski, wykładowca Wyższej Szkoły Prawa i Administracji znalazł się w gronie 100 osób zakwalifikowanych do programu "TransFormation.doc". Program realizowany jest przez Ministra Nauki Szkolnictwa Wyższego. W konkursie startowało ponad 2 tys. osób z całej Polski. Dzięki wygranej wykładowca WSPiA wyjedzie na intensywny 3-tygodniowy kurs trenerski w ośrodku szkoleniowym Ivey Business School w Kanadzie.

Mimo, że jest to czas wakacji rodzice już teraz myślą o tak zwanych szkolnych wyprawkach. 1 dzień szkoły zbliża się wielkimi krokami. Jak się do niego odpowiednio przygotować? Co będzie niezbędne dla naszego maluszka? Ile nakładów pieniężnych trzeba przygotować, aby skompletować wyprawkę dla pierwszoroczniaka? Na te i na podobne pytania odpowiemy już dziś.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej od 1 września 2015 roku istnieje obowiązek rozpoczęcia nauki w pierwszych klasach szkoły podstawowej przez dzieci w wieku 6 lat. Aby dobrze przygotować dziecko do szkoły należy nie tylko zadbać o niezbędne materiały takie jak kredki, ołówki, gumki, długopisy, zeszyty czy podręczniki. Niezwykle ważną rolę w nastawieniu dziecka do szkoły odgrywają walory emocjonalne. Między innymi dlatego warto rozmawiać z dzieckiem i przygotować go na wyzwania wiążące się z pójściem do szkoły.

W związku z licznymi skargami rzeszowskich przedsiębiorców na działania podkarpackich Urzędów Kontroli Skarbowej, Pani Poseł Krystyna Skowrońska wspólnie z Prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem, spotkali się z przedstawicielami Ministerstwa Finansów.

W środę, 29 lipca, Pani Poseł Krystyna Skowrońska - szefowa Sejmowej Komisji Finansów Publicznych oraz Prezydent Tadeusz Ferenc uczestniczyli w spotkaniu z ministrem Januszem Cichoniem ? sekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów oraz minister Agnieszką Królikowską - Generalnym Inspektorem Kontroli Skarbowej, Pełnomocnikiem Rządu ds. Zwalczania Nieprawidłowości Finansowych.

Wczoraj po południu w Wysokiej Głogowskiej dzik zaatakował dwoje dzieci, które zbierały jeżyny nieopodal swojego domu. Chłopcy w wieku 5 i 9 lat zostali ranni, trafili do szpitala. Policja wyjaśnia szczegóły zajścia.

O zdarzeniu Policję powiadomił dyspozytor pogotowia ratunkowego. Ustalono, że około godziny 15:50 w Wysokiej Głogowskiej dwóch chłopców w wieku 5 i 9 lat zbierało jeżyny w pobliżu swojego domu. Posesja znajduje się na skraju lasu, jest ogrodzona. W pewnym momencie dzieci zostały zaatakowane przez dzika. Chłopcy zdołali uciec. Dzieci wymagały pomocy medycznej, zostały przewiezione do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ostatnie lata pokazują, że coraz więcej firm zleca prowadzenie spraw finansowych i kadrowo-płacowych zewnętrznym działalnościom. Outsourcing kadr i płac został jeszcze spotęgowany przez kryzys ekonomiczno-gospodarczy.

Firmom zależy na redukcji etatów zatrudnionych pracowników a co za tym idzie zmniejszeniu kosztów prowadzenia działalności. Jednak oddanie kadr i płac na zewnątrz nie zwalnia z obowiązku prawidłowego przeprowadzenia całego procesu. Wszelka odpowiedzialność za nieprawidłowe wywiązanie się z obowiązku spada na przedsiębiorcę. Tak więc przy wyborze firmy outsourcingowej nie należy się spieszyć. Koniecznością staje się dokładne sprawdzenie wszystkich ofert promujących się firm na rynku. W końcu zła decyzja może sporo kosztować.

W sobotę 1 sierpnia w 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na Podkarpaciu zabrzmią syreny alarmowe. Syreny zostaną włączone o godz. 17 i będą emitować sygnał ciągły przez jedną minutę.

Z apelem do podkarpackich samorządów o uruchomienie syren zwróciła się wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska. Ma to na celu oddanie hołdu i uczczenie pamięci bohaterów oraz cywilnych ofiar Powstania Warszawskiego.

2,3 mln zł dotacji otrzymają podkarpackie gminy na utworzenie domów dla seniorów. Minister pracy i polityki społecznej ogłosił wyniki konkursu na najlepsze projekty dofinansowane ze środków Wieloletniego Programu ?Senior-WIGOR? na lata 2015-2020 ? edycja 2015.

Dofinansowanie w ramach programu otrzyma 11 gmin.

Sprzątanie nie jest naszym ulubionym zajęciem - najczęściej jest to po prostu konieczność. Oczywiście, zdarza się, że niektórzy lubią sprzątanie, jednak zazwyczaj brakuje na nie czasu. Kiedy przychodzimy zmęczeni z pracy, wcale nie chce się nam myśleć o myciu okien, czy też czyszczeniu podłogi, a w sobotnie popołudnie wolelibyśmy spędzać na odpoczynku, niż na kilkugodzinnym czyszczeniu mieszkań i domów. Nie sprzątanie nie jest możliwe, możemy jednak sprawić, aby było ono skuteczne, szybkie, a także ekologiczne!

Niestety znaczną część swojego czasu większość z nas poświęca na pracę. Jednak - jak wiadomo - obowiązki to nie wszystko. Po ciężkim dniu trzeba się przecież odstresować, zregenerować siły, naładować akumulatory. Dla wielu osób najlepszym sposobem na odpoczynek jest ich hobby. Łowienie ryb, czytanie, malowanie, decoupage - pasje bywają bardzo rozmaite. A czasem również bardzo nietypowe.

Ruszył drugi etap programu dla gmin ?Przyjazna Polska?, podczas którego kandydatów osobiście sprawdzą niezależni audytorzy. Na Podkarpaciu audyty odbędą się w gminach Gać, Haczów, Jarosław, Sędziszów Małopolski, Tryńcza i Zarszyn.

Polskie samorządy dokładają starań, by się rozwijać, i wciąż szukają ku temu nowych możliwości. W programie ?Przyjazna Polska? organizatorzy szczególnie doceniają te z nich, które umiejętnie wykorzystują swoje walory i jednocześnie intensywnie pracują nad słabszymi stronami. W poprzedniej edycji programu laury zdobyło aż 12 podkarpackich gmin: Lubaczów, Tryńcza, Rzeszów, Gać, Haczów, Cieszanów, Hyżne, Jodłowa, Kolbuszowa, Krasne, Świlcza i Zarszyn.

Zainteresowanie projektowaniem, nie tylko w architekturze i budownictwie, ale również w przemyśle, jest z roku na rok coraz większe. Dzięki programom projektowym, których jest obecnie coraz więcej, praca stała się znacznie szybsza, ale też dokładniejsza. Nie wszystkie programy są jednak tak dobre, aby można było wykorzystywać je do bardzo zaawansowanych projektów, od których jakości będzie zależeć trwałość i funkcjonalność obiektu,  a nawet zdrowie czy życie ludzi. Nie można jednak popadać w skrajność i decydować się  na zakup wyłącznie ze względu na cenę. Nie jest bowiem prawdą, że wyłącznie najdroższe programy projektowe są najlepsze.

Połączyła ich pasja do motoryzacji, zbudowali wyścigowy pojazd i zadebiutowali na słynnym torze Silverstone ? a to wszystko w ramach studenckiego projektu Formula Student.

Zmagania w najtrudniejszych zawodach dla studentów ? Formula Student, organizowane są już od kilkunastu lat. Głównym ich celem jest kształcenie inżynierów światowej klasy. W tym roku, reprezentacji Politechniki Rzeszowskiej dołączyli do tego elitarnego grona, debiutując na zawodach w Wielkiej Brytanii.

W czasie wizyty u weterynarza ze swoim Pupilem, tak psem jak i kotem dość często zdarza się, że usłyszysz zalecenie podawania oleju rybnego (łososiowego) jako składnika diety zwiększającego ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) w diecie, przy czym chodzi tu głównie o kwasy Omega 3 i Omega 6.

Na terenie województwa podkarpackiego w godzinach nocnych z 19 na 20 lipca przeszedł front burzowy w związku z czym odnotowano 100 zdarzeń wymagających interwencji.

Najtrudniejsza sytuacja była w powiecie stalowowolskim, w gminie Zaleszany, gdzie 16 budynków mieszkalnych ma uszkodzone, bądź częściowo zerwane dachy. Trwa szacowanie powstałych strat i szkód przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.  Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska oczekuje na stosowne wnioski od wójta gminy Zaleszany celem przekazania środków finansowych na wypłatę zasiłków dla poszkodowanych rodzin.

Wicewojewoda podkarpacki Grażyna Borek wręczyła w imieniu Prezydenta RP akt nadania obywatelstwa polskiego siatkarzowi Wilfredo Leonowi Venero.

Spotkanie odbyło się 17 lipca w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Kubańczyk Wilfredo Leon Venero nabył obywatelstwo polskie zgodnie z postanowieniem Prezydenta RP z 3 lipca br.

Prezydent Miasta Rzeszowa zwraca się z prośbą do mieszkańców o zgłaszanie miejsc występowania na terenie Gminy Miasto Rzeszów barszczu Sosnowskiego celem dokonania inwentaryzacji stanowisk rośliny. 

Zgłoszenia należy przesłać na poniższym formularzu na skrzynkę mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą na adres: Urząd Miasta Rzeszowa, Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa ul. Rynek 7, 35-064 Rzeszów.

Rzeszów, Nowy Sącz i Sopot ? to zdaniem ośrodka dialogu i analiz THINKTANK najlepiej zarządzane miasta w Polsce. W rankingu liderów samorządowych wyróżniono Prezydenta Tadeusza Ferenca.

Wśród największych polskich miast najlepiej oceniono Rzeszów. Tadeusz Ferenc, Prezydent Rzeszowa, został jednocześnie zwycięzcą rankingu liderów miast powyżej 120 tys. mieszkańców. Autorzy rankingu podkreślają, iż w Rzeszowie imponująca jest wysokość wydatków per capita na transport, w ciągu ostatnich trzech lat odnotowano dwukrotny wzrost. Rzeszów jest jedynym miastem w rankingu gdzie odnotowano dodatnie saldo migracji (z 1,0 w 2010 roku na 2,1 w 2013 roku).

Czy baleriny z powodzeniem zastępują szpilki? Do czego szczególnie pasuje ten rodzaj obuwia i czy na pewno nadaje się na każdą okazję? Jakim kobietom stanowczo radzi się unikać płaskiej podeszwy?

Mówi się, że kobieta czuje się w szpilkach wyjątkowo atrakcyjna, ale gdy je ściąga ? jest szczęśliwa. Dużo w tym prawdy. Dłuższe chodzenie nawet w najwygodniejszych butach na obcasie, może okazać się bardzo uciążliwe. Wysoki obcas optycznie wydłuża nogi, a poruszanie się na nich dodaje paniom kokieterii. Pomimo licznych zalet takiego obuwia, często jednak wiele kobiet świadomie rezygnuje ze szpilek na rzecz balerinek.

Zakup odpowiednich garnków może sprawiać problem. Jeżeli zależy ci przed wszystkim na tym, aby mogły one służyć przez długie lata, wtedy trzeba postawić na wysoką jakość. Jak jednak rozpoznać takie garnki, które będą mogły spełnić te wymagania? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem - dzięki niemu zakupienie tych odpowiednich będzie jeszcze łatwiejsze.

Ponad 16 mln zł otrzymali producenci rolni z Podkarpacia z tytułu zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej za pierwszy okres 2015 r. To o 2 mln więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W tym roku z dotacji skorzystało  38 585 rolników z województwa podkarpackiego. Łączna kwota przyznanego dofinansowania wyniosła 16 345 711,20 zł. W ubiegłym roku w analogicznym okresie była to kwota 14 167 344,37 zł dla 35 737 rolników.

1 lipca 2015 r. WSK Rzeszów, która od 2002 roku jest częścią United Technologies Corporation, zmieniła nazwę na Pratt&Whitney Rzeszów S.A.

To bardzo ważna zmiana w 77- letniej historii przedsiębiorstwa wybudowanego ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego jako Państwowe Zakłady Lotnicze Wytwórnia Silników Nr 2 w Rzeszowie. Pratt & Whitney Rzeszów będzie rozwijał tradycje i osiągnięcia rzeszowskiej wytwórni, która przez ponad siedem dekad była synonimem Rzeszowa i Podkarpacia, dając stabilną pracę tysiącom rodzin w nowoczesnej, stosującej najnowocześniejsze technologie fabryce, która w przemożny sposób wpływała i wpływa na ich rozwój oraz życie mieszkańców miasta i regionu.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie informuje, że utrzymujące się od kilku dni bardzo wysokie temperatury powietrza i duże nasłonecznienie sprzyjają występowaniu wysokich stężeń ozonu. Ozon jest zanieczyszczeniem wielkoobszarowym, którego cechą charakterystyczną jest to, że do jego przekroczeń dochodzi zarówno na obszarach zurbanizowanych jak i wiejskich.

2800 studentów WSPiA skorzystało z różnych zajęć, warsztatów, szkoleń i praktyk zaproponowanych w ramach zrealizowanego przez WSPiA unijnego projektu "Dyplom WSPiA przepustką do biznesu". Przez 4 lata prawie 500 studentów wysłanych zostało na płatne staże zawodowe. Wielu z nich dzięki temu jeszcze w czasie studiów znalazło pracę.

W Rzeszowie odbywa się narada dyplomacji publicznej. Jest to coroczne spotkanie dyrektorów Instytutów Polskich oraz pracowników odpowiedzialnych za sprawy promocji, dyplomacji publicznej i kulturalnej w polskich placówkach dyplomatycznych za granicą. Narada dyplomacji publicznej za każdym razem odbywa się w innym polskim mieście.

"Cieszę się, że właśnie tutaj odbywa się narada dyplomacji publicznej, a jej uczestnicy będą mieli okazję poznać bliżej miasto i region" - powiedział Grzegorz Schetyna, szef polskiej dyplomacji, wyrażając nadzieję, że "w przyszłości to spotkanie zaowocuje licznymi wspólnymi projektami promocyjnymi na świecie".

Tegoroczne spotkanie stanowi okazję do dyskusji nad kierunkami promocji Polski na lata 2016 - 2020 oraz priorytetami działalności na nadchodzący rok. Rozmowy dotyczą także realizacji mechanizmów wsparcia wymiaru samorządowego i obywatelskiego oraz przygotowań do Expo 2022 w Łodzi. Uczestnicy spotkania mają również możliwość wymiany doświadczeń i zapoznania się z najciekawszymi projektami realizowanymi przez Instytuty Polskie oraz ambasady i konsulaty RP na całym świecie.

Uroczysta inauguracja narady odbyła się 30 czerwca przy udziale ministra spraw zagranicznych Grzegorza Schetyny oraz podsekretarza stanu Katarzyny Kacperczyk. Uczestniczyli w niej również wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz - Śmigielska, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl i prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Uczestnicy narady będą przebywać na Podkarpaciu do 2 lipca. W tym okresie będą mieli możliwość zapoznania się z potencjałem gospodarczym, edukacyjnym i kulturowym naszego regionu. Odwiedzą m.in. Podkarpacki Park Naukowo ? Technologiczny Aeropolis oraz poznają działalność klastrów działających w naszym województwie.