Z życia wzięte

Każdy przedsiębiorca, bez względu na to, w jakiej branży pracuje, chce w jak największym stopniu zminimalizować koszty, zwłaszcza te przeznaczane na materiały. Oczywiście optymalna sytuacja to taka, w której oszczędności te nie mają żadnego wpływu na jakość wykonywanej usługi czy produktu. W przemyśle meblarskim jest to szczególnie ważne; nie chodzi bowiem wyłącznie o oszczędności firmy, ale także o ochronę środowiska naturalnego. W celu optymalizacji wydajności w tych branżach, powstały specjalne programy do projektowania, które zapewniają najbardziej korzystny rozkrój płyt meblowych. Programy te przeznaczone są przede wszystkim dla wytwórców mebli oraz zakładów stolarskich.

Minimalizacja kosztów i oszczędność czasu

Profesjonalne programy oferujące rozkrój mebli kuchennych, to narzędzia niezwykle precyzyjne, które w dużym stopniu pozwalają na minimalizację ponoszonych kosztów oraz gwarantują oszczędność czasu, a także pracy wielu zatrudnionych w firmie pracowników. Na czym dokładnie polega rozkrój materiału? Jest to działanie wykonywane przy użyciu bardzo nowoczesnych i dokładnych technologii komputerowych. Ich zadaniem jest precyzyjne obliczenie ilości potrzebnych materiałów, a także optymalne ich zużytkowanie podczas procesu produkcji. Nowoczesne programy działają w ten sposób, że na zdefiniowanych arkuszach rozmieszczają formatki tak, aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Sposoby ich rozmieszczenia są na bieżąco prezentowane, a osoba decydująca wybiera najwłaściwszy i najbardziej ekonomiczny sposobów ich ustawienia.

Co oferują dobre programy do rozkroju płyt?

Na jakie funkcjonalności można liczyć wybierając profesjonalny program? Przede wszystkim na zaawansowane algorytmy, które umożliwiają najlepsze wykorzystanie materiału. Większość profesjonalnych programów posiada również opcje optymalizacji działań, które ułatwiają wybór sposobu cięcia płyt. Można spotkać się również z możliwością automatycznego pobierania określonych liczby arkuszy z magazynu. Przy pomocy programu powinniśmy mieć możliwość wydruku zestawień raportów i wyników optymalizacji, a także możliwość zaakceptowania wzorców rozkroju, co pozwala na dostosowanie działania programu do naszych indywidualnych potrzeb.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Oprócz wspomnianych już funkcjonalności, przy wyborze programu należy zwrócić również uwagę na intuicyjny oraz łatwy w użyciu interfejs. Bardzo ważne jest to, aby praca przebiegała w sposób sprawny i nie stwarzała żadnych problemów. Program powinien oferować również funcję eksportu formatek, a także generowania kodów do maszyn CNC. Bardzo często kupując program zapominamy o zwróceniu uwagi na jego wymagania systemowe. Warto poszukać programu, do wykorzystywania którego nie potrzebne są bardzo drogie lub nowoczesne stacje robocze, gdyż mogłoby to pociągnąć za sobą duże koszty w postaci konieczności kupna nowego sprzętu. Obecnie, na naszym rynku jest kilka bardzo dobrych programów, które świetnie radzą sobie z rozkrojem płyt i projektowaniem mebli oraz wnętrz.