25
Pt, Maj

Magazyn Kulturalny

Martyna Jakubowicz z zespołem wystąpi 17 kwietnia w rzeszowskim klubie Jazz Room. 

Martyna Jakubowicz to jedyna swoim rodzaju wokalistka i songwriterka, obdarzona charyzmą i charakterystycznym głosem, który sprawa, że jej ballady, łączące wpływy folku, bluesa i rocka, należą do najbardziej rozpoznawalnych pośród kanonu polskiej muzyki rozrywkowej.

Bilety w cenie 50 zł (przedsprzedaż)/60 zł (w dniu koncertu) dostępne w recepcji Grand Hotelu.
Wszelkie informacje i rezerwacje pod numerem: 506 484 362

Start: 19:00

18 marca, nakładem Universal Music Polska ukazał się nowy album Martyny Jakubowicz, któremu towarzyszy ogólnopolska trasa koncertowa.

Na koncertach usłyszą Państwo piosenki z najnowszej płyty „Prosta Piosenka” ale również doskonale znane i kochane przez publiczność przeboje z poprzednich albumów, w tym: „ W domach z betonu nie ma wolnej miłości” , „Kiedy będę starą kobietą” , „Duża żółta taksówka” i inne.

Artystce towarzyszy zespół w składzie:

Agnieszka Djatri Kural – gitara basowa,
Dariusz Bafeltowski – gitary;
Przemysław Pacan – perkusja.

„PROSTA PIOSENKA” to pierwszy od 6 lat autorski album artystki (po wydanych w 2010 roku „Okruchach Życia” nominowanych do nagrody Fryderyka).

Płyta jest odzwierciedleniem zmian, które zaszły w mentalności Martyny Jakubowicz przez ten czas.„Nowa Martyna” jest bardziej odważna i bezpośrednia w wyrażaniu swoich poglądów na temat otaczającej rzeczywistości ale niezmiennie czaruje swoich słuchaczy, charakterystyczną, ciepłą barwą głosu.

Fani dotychczasowej twórczości artystki, odnajdą tutaj tak lubiane przez szeroką publiczność nastrojowe, gitarowe ballady ale również, znane z wcześniejszych płyt, piosenki mocniejsze, z bardziej rockowym pazurem. Całość doprawiona jest odważniejszą niż dotychczas, lecz niezwykle wysmakowaną elektroniką.

Wbrew swojemu przewrotnemu tytułowi „Prosta piosenka”, nie jest więc płytą prostą…

https://www.youtube.com/watch?v=ZBdNG6SkIZU

W nagraniu albumu udział wzięli m.in. Wojciech Waglewski, Kortez, Jan Smoczyński (pianista i kompozytor współpracujący m.in.z Urszulą Dudziak, Agą Zaryan, Anną Marią Jopek czy Kayah).