19
Wt, Cze

Turystyka

Osoby, które decydują się na wizytę złożoną we Wrocławiu zwykle nie obawiają się tego, że poczują się w tym mieście znudzone. Ich troska jest związana przede wszystkim z tym, czy uda się im zobaczyć w ograniczanym czasie wszystkie jego atrakcje. Jakich miejsc nie powinno zatem zabraknąć na prywatnej liście odwiedzającego miasto turysty?

Stary Ratusz we Wrocławiu


Określenie Stary Ratusz wydaje się w tym przypadku uzasadnione, mówimy bowiem o budynku, którego najstarsza część pamięta jeszcze ostatnie lata trzynastego wieku. Na tym jednak wcale nie kończy się jego wyjątkowość, nie można bowiem nie docenić tego, że mamy do czynienia w jego przypadku z jednym z najważniejszych świeckich zabytków architektury gotyckiej w Europie. Budowano go przez ponad 200 lat i ostatecznie prace nad jego wyglądem dokończono dopiero w piętnastym wieku, potrafiono jednak znakomicie wykorzystać jego potencjał. Swoją siedzibę miały w nim władze miasta, trafiali tu jednak również obywatele poszukujący sprawiedliwości przed sądem, można więc mówić, że od początku swojego istnienia wiernie służył wrocławianom.

Most Tumski


Nie każdy jest w stanie zachwycać się zabytkami architektonicznymi, wiele osób lubi jednak poszukiwanie urokliwych i nieco niekonwencjonalnych miejsc, które warto zobaczyć. Entuzjaści takiej formy spędzania czasu wolnego powinni odwiedzić Most Tumski łączący Wyspę Piasek oraz Ostrów Tumski. Most już od kilkunastu lat jest stałym punktem wycieczek odbywanych przez zakochanych, jego nieodłącznym elementem są więc kłódki zawieszane na szczeblach mostu. Klucz obowiązkowo należy wyrzucić do Odry, w innym wypadku bowiem uczucie może nie przetrwać próby czasu. Jeśli nie lubimy widoku kłódek, możemy przyjrzeć się figurom, które strzegą wejścia na most i przedstawiają świętego Jana Chrzciciela oraz świętą Jadwigę.

Mostek Pokutnic


Most łączący wieże kościoła pod wezwaniem świętej Marii Magdaleny znajduje się na wysokości 45 metrów, trudno więc dziwić się, że jest ulubionym punktem widokowym turystów. Gdyby jednak któraś z wrocławskich dam sprzed stuleci dowiedziała się, jak chętnie jest odwiedzany, z pewnością byłaby oburzona. Jeśli wierzyć legendom, Mostek Pokutnic wcale nie zawdzięcza swojej nazwy przypadkowi, przechadzka nim była bowiem karą dla kobiet, które nie dbały o męża i dzieci oddając się uciechom i ignorując swoje obowiązki.

Fontanna piłkarska


Wrocławską atrakcją jest też fontanna z placyku obok katedry pod wezwaniem świętej Marii Magdaleny. Fontanna nazywana jest piłkarską i nie można wyobrazić sobie lepszej nazwy dla niej, skoro jej najważniejsze elementy przypominają piłki.

Oczywiście, wrocławskich atrakcji jest znacznie więcej, a zwiedzenie przynajmniej części z nich wymaga więcej niż jednego wolnego dnia. Warto więc zastanowić się, czy nie wynająć tu miejsca noclegu zwłaszcza, że wówczas, gdy w grę wchodzą Kings apartamenty Wrocław ma naprawdę wiele do zaoferowania. Usatysfakcjonowani będą z pewnością nawet ci turyści, którzy są znani z naprawdę dużych wymagań, które trudno zaspokoić.