18
Pn, Cze

Turystyka

Szukasz oferty na narty last minute i przed oczami mignęła Ci (gorąca?) Italia? To bardzo dobry pomysł! Włochy od lat cieszą się wielkim powodzeniem nie tylko wśród polskich narciarzy, ale i zimowych turystów z całej Europy. Kraj ten ma do zaoferowania naprawdę wiele dla miłośników skrzącego w śniegu słońca, wysokich szczytów i miłej atmosfery. Poznaj 5 powodów, dla których narty we Włoszech to dobry pomysł i wybierz się tutaj już w tym sezonie!

Tutaj zawsze świeci słońce!

Narty we Włoszech to czysta przyjemność właśnie z tego powodu - w miesiącach zimowych rzadko doświadczamy tu szarugi, tak dobrze znanej z naszych rodzimych stron. Piękne niebo i skrzący się w słońcu śnieg, to gwarancja wspaniałej atmosfery i oszałamiających widoków. I to każdego dnia!

 

Val Di Sole i ski free

Dolina Val di Sole to jeden z najpopularniejszych regionów zimowych wśród Polaków. Na rozpoczęcie sezonu ma tzw. „ski free”, który cieszy się ogromną popularnością, ale chętnie odwiedzamy go również w szczycie sezonu. Region obejmuje 360 km tras!

 

Stosunkowo niskie ceny

Wśród zalet nart we Włoszech wymieniane są stosunkowo niższe ceny, niż np. w  Austrii. Przyjazne dla portfela koszty wyjazdu to powód, dla którego często wybieramy właśnie na ten kierunek na nasze zimowe wojaże.

 

Rewelacyjne jedzenie

Italia jest znana z oszałamiającej kuchni i regiony północne nie ustępują niczym południowi kraju. Połączenie nart ze smakowaniem kuchni włoskiej i degustacją tutejszych win jest przyjemną perspektywą dla wielu z nas.

 

Miejsca do zwiedzania

Włochy to wspaniałe kierunek, w którym narty możemy połączyć ze zwiedzaniem. Jezioro Garda, Mediolan, Wenecja czy Turyn to tylko przykładowe miejsca, które możesz odwiedzić podczas ferii zimowych w tym kraju. To dobra alternatywa dla nart, szczególnie jeśli w grupie jest ktoś, kto za nimi nie przepada i wybiera się tylko dla towarzystwa.

Narty we Włoszech to wspaniała okazja do wyjazdu na ferie zimowe z całą rodziną lub przyjaciółmi. Sezon trwa tutaj stosunkowo długo, ceny są bardziej przyjazne dla portfela niż na innych kierunkach, a klimat wprost niezapomniany. Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno rodziny z małymi dziećmi, młode pary, jak i grupy przyjaciół. W przerwach między nartami czy snowboardowym szaleństwem można udać się na zwiedzanie, smakowanie przepysznej włoskiej kuchni lub inne sporty, jak np. trekking. W okolicy nie brakuje też szkółek narciarskich dla bardziej początkujących. Z tego właśnie powodu Włochy nieustannie cieszą się mianem jednej z najpopularniejszych zimowych destynacji Polaków.

Artykuł został napisany przy wsparciu specjalistów z primoris.pl.