18
Pn, Cze

Turystyka

Chorwackie wakacje na jachcie dla 8 osób za mniej niż 1500 euro? Możliwe, ale zdecyduj się jak najszybciej. Po podliczeniu kosztów okaże się, że sumaryczny koszt personalny wyniesie Cie mniej niż całkowity koszt wynajmu hotelu!

Są w życiu takie rzeczy, które można odkładać na ostatnią chwilę... Jeśli jednak chodzi o nadchodzące wakacje pod żaglami, to na pewno nie możesz sobie pozwolić, aby znalazło się to na ostatniej pozycji. Istnieje wiele powodów, dla których rezerwacja z wyprzedzeniem i wcześniejsze zorganizowane wyjazdu jest bardzo wskazane. Jeśli zajmiesz się tym zbyt późno, bez względu na Twój budżet, łodzie wszystkich rozmiarów mogą być już zarezerwowane. Zarezerwuj Swój jacht wcześniej, by mieć więcej czasu planowanie oczekując dnia, w którym będziesz mógł postawić żagle!

Poniżej przedstawiamy kilka z głównych wskazówek doświadczonej firmy czarteru jachtów GlobeSailor:

 

1)      Pewność czarteru Twojej wymarzonej łodzi

obrazek

 

 

Kiedy tylko zbliża się kolejny sezon żeglarski, bardziej popularne modele i nowe łodzie są rozchwytywane. Dobranie jachtu do własnych potrzeb może okazać się trudniejsze. Dlatego znacznie lepiej zająć się planowaniem i wynajmem na tyle wcześnie, byś miał jak największy wybór łodzi i miejsc, z których chcesz wypłynąć!

Jeśli dokładnie wiesz, czego chcesz pod względem wielkości, roku budowy i masz konkretne wymagania (kajuty, klimatyzacja, załoga, dziobowy ster strumieniowy...), lub jeśli po prostu chciałbyś wynająć określony model łódki, to naprawdę należy pomyśleć o rezerwacji z wyprzedzeniem, aby uniknąć rozczarowań!

Każdy idealny rejs wakacyjny ma swój budżet. Bez względu na jego wysokość, im wcześniej dokonasz  rezerwacji, tym większe masz szanse na dopasowanie odpowiedniego jachtu oraz kosztów! Strona GlobeSailor przejrzyście pokazuje łodzie, którymi dysponuje na Morzu Śródziemnym i Karaibach. Wiemy, jak wygląda ich dostępność, gdy sprawy zaczynają nabierać większego tempa. Dzięki temu każdy z naszych doradców może Ci doradzić i pomóc w zapewnieniu idealnego jachtu. Zdecydowanie najczęściej wybieraną przez Polaków destynacją jest Chorwacja. Jeżeli jesteś zainteresowany najlepszym wynajmem jachtów w tym regionie zdecyduj się na czarter jachtów chorwacja.

Pamiętaj:

Najlepszy czas na rezerwacje jachtu na Morzu Śródziemnym to listopad – styczeń/luty 

Najlepszy czas na rezerwacje jachtu na Karaibach to lipiec - wrzesień

 

2)      Korzystne oferty rabatowe za wcześniejszą rezerwację

 

obrazek2

 

Często mówi się, że czas to pieniądz. Bez wątpienia dotyczy to rezerwacji jachtu na Twoje następne wakacje pod żaglami. Wiele firm oferuje znaczne zniżki - aż do 10 lub nawet 20% w przypadku wcześniejszej rezerwacji łodzi – jest więc to prawdziwą motywacją finansową do zorganizowania i zaplanowania podróży z wyprzedzeniem.

Ostrzegamy jednak: jeśli myślisz, że czekanie do ostatniej chwili również gwarantuje zniżki, to możesz się rozczarować. W bardziej popularnych miejscach może nawet braknąć łodzi, którą by można zarezerwować! Lub też - ze względu na duże zainteresowanie - tych zniżek wcale nie będzie! Nie tylko uzyskanie rabatu może okazać się trudne, ale będziesz mieć wybór pomiędzy starszymi modelami, które mogą nie spełniać Twoich oczekiwań (nieodpowiednia liczba kabin, zbyt małe, sternik obowiązkowy...).

 

3)      Prosta i tania rezerwacja lotów

obrazek3

 

Znalazłeś swój wymarzony jacht, wszystko jest zaplanowane, próbujesz więc zarezerwować lot i zdajesz sobie sprawę, że bilety lotnicze są albo bardzo drogie albo całkowicie wyprzedane! Ze względu na to, że większość jachtów na Morzu Śródziemnym w sezonie wypożyczana jest od soboty do niedzieli, staje się to tym większym problemem. Ponadto konieczne trzeba pamiętać, że do bardziej odległych miejsc może być niewiele lotów. W tej sytuacji bilety mogą zostać zarezerwowane na wiele miesięcy wcześniej, co uniemożliwi Ci dotarcie na wybraną wyspę. Aby uniknąć takiego bólu głowy, skorzystaj z wcześniejszej rezerwacji czarteru jachtu. Zapewni Ci to dużą elastyczność w wyborze lotów, a być może uda Ci się trafić na rabaty w przedsprzedaży. Oszczędzisz sobie w ten sposób stresu i dodatkowych kosztów wynikających z paniki last-minute. Każdy uwielbia dostać dobrą ofertę. Jeżeli będziesz mieć szczęście i będziesz działać szybko, to możesz korzystnie zarówno wynająć łódź, jak i kupić bilety lotnicze!

 

4)      Dużo czasu, aby zasięgnąć rady i zaplanować swoją trasę

 

obrazek4

 

Teraz, kiedy łódź i loty są zarezerwowane, można przystąpić do organizowania wypoczynku! Mając więcej czasu, Menedżer biura będzie miał większe pole manewru, aby służyć radą, pomóc zaplanować trasę i omówić z Wami pomniejsze kwestie organizacyjne.

Ważnym jest również, by odpowiednio się przygotować. Zwłaszcza jeśli nie płynie z Wami sternik. Trzeba przejrzeć mapy, sprawdzić okolicę i turystyczne miejscowości, a przede wszystkim - zaplanować niezapomniane wakacje - na spokojnie i w swoim czasie. Jest to szczególnie istotne w przypadku bardziej oddalonych miejsc. Wybrzeża Azji czy też rejs po Oceanie Indyjskim wymagają trochę dłuższego okresu planowania.