18
Pn, Cze

Turystyka

Do kwestii organizowania wyjazdów każdy podchodzi w indywidualny sposób. Najbardziej komfortowa sytuacja jest wówczas, gdy wszystkim możemy zająć się ze sporym wyprzedzeniem. Nie zawsze jednak taka opcja wchodzi w rachubę – czy to przekreśla szanse na udany wypoczynek? Oczywiście nie – wycieczka zaplanowana w ostatniej chwili wcale nie jest gorszym rozwiązaniem.

Bądź elastyczny

Organizowanie wyjazdów last minute to spore wyzwanie, aczkolwiek i w tej kwestii można nabrać wprawy. Warto tylko pamiętać o kilku ważnych sprawach. Przede wszystkim trzeba wykazać się niemałą elastycznością. Rezerwowanie wyjazdu w ostatniej chwili rządzi się swoimi prawami. Bardzo duże znaczenie w tym kontekście ma termin – najlepszymi wariantami są np. okres od maja do połowy czerwca oraz październik i listopad. Większość ludzi wyjeżdża na wakacje w lipcu i sierpniu – wtedy też najtrudniej znaleźć atrakcyjną ofertę last minute.

Kolejna sprawa to taka, że nie ma co nastawiać się na konkretny kierunek, gdyż najpewniej przyniesie to jedynie garść rozczarowań. Nie lepiej potraktować wyjazd w kategoriach przygody? Zawsze to świetna sposobność ku temu, by odkryć nowe miejsca i cieszyć się ich urokiem. Tu mała rada: najrozsądniej mieć na względzie destynacje, w przypadku których nie będzie kłopotów natury formalnej w postaci np. załatwiania turystycznych wiz. 

Korzystaj z wyszukiwarek

Niezwykle użyteczne przy planowaniu wakacji last minute okazują się wyszukiwarki tego typu ofert. Wystarczy wpisać do formularza stosowne informacje, by już po chwili uzyskać pasujące do naszych kryteriów rezultaty. Wyszukiwarki zdadzą egzamin nie tylko na okoliczność organizowania wyjazdu z biurem podróży, ale i na własną rękę – w ten sposób znajduje się najtańsze połączenia lotnicze oraz niedrogie noclegi. Warto oprócz tego na bieżąco monitorować strony przewoźników, np. wykorzystując do tego media społecznościowe. Prawdopodobieństwo przegapienia super okazji jest wówczas bardzo niskie.

Zadbaj o pieniądze

Trafia się znakomita propozycja last minute, a odpowiednich środków na koncie brak – to rzeczywiście poważna przeszkoda, ale i z nią można się sprawnie uporać. Z pomocą przyjdą tu szybkie pożyczki przez internet cieszące się obecnie bardzo dużą popularnością. Wszelakie formalności da się załatwić bez wychodzenia z domu, a pieniądze są przelewane na konto od ręki. Wiele firm pozabankowanych pierwszej pożyczki udziela za darmo – bez naliczania odsetek od kapitału. Pod warunkiem rzecz jasna, że klient spłaci pożyczkę w terminie. Dużym plusem szybkich pożyczek online jest również to, że ich wysokość można dostosować do indywidualnych potrzeb – mowa tu nawet o niedużych kwotach rzędu kilkuset złotych.

Sztuka pakowania

Na koniec nie pozostaje już nic innego, jak się spakować – mając naturalnie na względzie wymogi linii lotniczych dotyczące bagażu podręcznego oraz nadawanego do luku. Strzałem w dziesiątkę jest zakup walizek o rozmiarach preferowanych przez poszczególne linie lotnicze – daje to gwarancję, iż na lotnisku obejdzie się bez przykrych niespodzianek.

 

Zobacz także: Rezerwacja hoteli przez internet