18
Pn, Cze

Turystyka

Przychodzi taki moment, że zastanawiacie się, czy Wasza pociecha jest już gotowa na samodzielny wyjazd na letni obóz lub kolonię. W każdym przypadku sprawa ta wygląda inaczej. Na wakacje bez rodziców gotowe są już niektóre siedmiolatki, a niektóre dziesięcioletnie dzieci jeszcze zupełnie nie. Ważne abyście podeszli bardzo indywidualnie do tematu, nie zwracając uwagi na to, że dzieci znajomych mają już za sobą taki samodzielny wyjazd. Jeśli jednak Wasze dziecko dobrze się czuje w grupie rówieśników i nie tęskni za domem ilekroć znajdzie się poza nim, może warto pomyśleć o koloniach lub obozie. Ważne jednak, aby wybrać naprawdę dobrze.

Entuzjazm Twojego dziecka to dobry znak

Jeśli Wasze dziecko spontanicznie dopytuje się o możliwość wyjazdu na letni obóz lub kolonię, cieszy się, a nawet ekscytuje taką perspektywą, całkiem prawdopodobne jest, że dobrze zniesie rozłąkę z domem i rodzicami. Pamiętajmy, że dla każdego dziecka chwila gotowości na samodzielny wyjazd przychodzi w innym momencie, zależnym bezpośrednio od stopnia rozwoju emocjonalnego i nie warto tutaj niczego przyspieszać. Z pewnością ogromne znaczenia ma tutaj rodzicielski zdrowy rozsądek. Kolonie czy obóz to mnóstwo korzyści dla Waszego dziecka – świeże powietrze, zabawa, wypoczynek, czas z rówieśnikami, jednak przyszły kolonista musi być na takie wydarzenie po prostu gotowy.

Pierwsze kolonie lub obóz – są na to dobre rozwiązania

Jeśli wciąż macie wątpliwości, co do samodzielnego wyjazdu Waszego dziecka na letni obóz lub kolonie, skorzystajcie z możliwości połączenia pierwszych kolonii dziecka z wypoczynkiem rodziców. Dobre biura organizujące wypoczynek dla dzieci dysponują doskonałymi ofertami w tym zakresie. Najmłodsze dzieci, w wieku od 5 do 11 lat, mogą poczuć w ten sposób kolonijny klimat nie rozstając się z rodzicami, a Ci mają swoją pociechę zawsze na oku. Jednak spokojnie, taki wariant przewiduje także czas wyłącznie dla rodziców - dla wytchnienia i odrobiny relaksu.

Zastanawiając się nad pierwszym samodzielnym wyjazdem dziecka na letni wypoczynek warto zwrócić uwagę na oferty biura, które ma w tym zakresie spore doświadczenie i wie, jak podejść do dziecka, który pierwszy raz w życiu rozstaje się z domem na dłużej. Istotny jest w tym wypadku odpowiedni dobór kadry pedagogicznej, zakwaterowanie w pokoju z rówieśnikami, a nie z dziećmi dużo starszymi, odpowiednio przygotowany obiekt oraz infrastruktura ośrodka wypoczynkowego, a także specjalny program zajęć usamodzielniających. Taki wyjazd przyniesie Waszemu dziecku wiele korzyści, a Wam zapewni spokój i pewność, że Wasze dziecko jest w dobrych rękach.

Szukacie oferty na bezpieczny, atrakcyjny i naprawdę dobry wyjazd wakacyjny Waszego dziecka? Sprawdźcie znakomite możliwości w tym zakresie na http://jaworzyna.com.pl/