25
Pt, Maj

Z życia wzięte

Ziemie to jedna z najmniej ryzykownych inwestycji spośród wszelkich dostępnych opcji. Jest to niestety opcja długoterminowa i wielu ludzi nie posiada cierpliwości, aby na tak długi czas zamrozić swoje środki. Niejednokrotnie decydują się oni na inwestycje w akcje, co wiąże się z ogromnym ryzykiem utraty kapitału. Ceny akcji zmieniają się z minuty na minutę i nigdy nie można być pewnym, co przyniesie jutro.

 

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na inwestycję w ziemię to znaczy, że jesteśmy gotowi na wydłużony czas oczekiwania na zysk. Nie wiąże się to z tym, że nieruchomości nikt nie chce kupować, bo bez problemu znajdziemy nie jednego chętnego. Jest to uwarunkowane tym, że ziemie wraz z postępującą urbanizacją stają się bardziej atrakcyjne, a przez to droższe, dzięki czemu będziemy mogli nasz kapitał pomnożyć.

Coraz częściej najbardziej zainteresowanymi nabywcami polskich gruntów są klienci i inwestorzy z zagranicy. Wiele firm przenosi swoje fabryki na tereny naszego kraju ze względu na tańsze koszty produkcji, dobry kapitał ludzki oraz bardzo atrakcyjne ceny właśnie nieruchomości. Przyjezdni dość chętnie skupują u nas ziemie ze względu na ich niewielki koszt w porównaniu do działek na zachodzie. Polska obfituje w różnorakich specjalistów, dlatego duże koncerny przemysłowe otwierają swoje fabryki na jej terenie. Do codziennych widoków należą nowo powstające hale i budynki z logami znanych marek, co nie tylko przyczynia się do obniżenie poziomu bezrobocie, ale także daje okazję posiadaczom gruntu na bardzo zyskowną sprzedaż lub dzierżawę swoich nieruchomości.

Sprawdź lokaty-ziemskie-inwestycje.pl - lokaty ziemskie w Twoim zaasięgu.

Przy zakupie gruntu, w którym mamy zamiar ulokować swoje oszczędności warto szukać ogłoszeń od prywatnych osób z prostej przyczyny. Nieruchomości z rynku wtórnego i ogłoszenia agencji zawsze będą miały doliczone różnego rodzaju prowizje i marże, które wpłyną na ostateczną cenę. Możemy ominąć ten problem właśnie poprzez zakup gruntu bezpośrednio od jego właścicieli, z pominięciem pośredników. Taki zabieg już na wstępie pozwoli nam wiele zaoszczędzić.