25
Pt, Maj

Z życia wzięte

Wiosna to pora roku, gdy chowamy do szafy grube zimowe kurtki, a ich miejsce zajmują kurtki lżejsze. Od wielu lat oznaką luksusu są kurtki skórzane.

Kurtki skórzane od zawsze były tak zwanym towarem z wysokiej półki. Nie chodzi tutaj tylko o piękny wygląd i styl, ale niestety cena kurtek skórzanych jest i była na tyle wysoka, że nie każdy mógł sobie pozwolić na ten luksusowy wydatek.

Kurtka skórzana niewątpliwie posiada wiele zalet, lecz ma również i wady. Skóra osiada specyficzny zapach i należy o nią w specjalny sposób dbać, jeśli chcemy, aby posłużyła nam przez długie lata. Nieodpowiednie stosowanie się do zaleceń producentów i tych umieszczanych na metkach może nasze skórzane nabytki po prostu zepsuć i odbarwić.

Kolejna wada odzieży skórzanej to jej czyszczenie. Czyszczenie skóry jest dość kosztowne, podobnie jak jej renowacja. Odzież jest wówczas poddawana zabiegom czyszczenia, korekcie kolorytu, nabłyszczaniu, czy nakładaniu pigmentu i impregnacji. Zabiegi te są czasochłonne i wykonywane ręcznie. Tylko taka pielęgnacja i dbałość o odzież skórzaną da nam gwarancję długowieczności tego materiału.

Obok kilku wad odzież skórzana posiada wiele zalet. Przede wszystkim o jej popularności świadczy liczebność jej miłośników na całym świecie. Ogromną zaletą, która przemawia za odzieżą skórzaną, to z całą pewnością jej długowieczność. Mamy pewność, że kupiona raz, skórzana kurtka posłuży nam na kilka, a nawet kilkanaście lat. Często dzieje się tak, że odzież skórzana jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego bardzo ważne jest aby przy zakupie odzieży skórzanej kierować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim brać pod uwagę renomowanego producenta, który gwarantuje wysoką jakość skóry.

Jednym z największych polskich producentów odzieży skórzanej jest firma LU-MAN, w której na każdy sezon profesjonalni projektanci przygotowują nowe, niepowtarzalne kolekcje słynące z dobrej jakości i wykonania.

Szeroki wybór męskich kurtek skórzanych można zobaczyć i kupić na stronie internetowej producenta: http://luman.pl/pl/16-kurtki-skorzane-meskie