18
Pn, Cze

Zdrowie

Efektywność ćwiczeń dla każdej z osób będzie oznaczała coś innego, jednak pewne wskazówki są niezmienne, ponieważ dzięki ćwiczeniom na siłowni można poprawić kondycję. Wyposażenie siłowni powinno być tak dobrane, żeby udostępniało wszechstronny rozwój i pozwalało na uzyskanie satysfakcjonujących wyników.

 

Masa, kondycja, stan zdrowia...

Niekwestionowaną zaletą sprzętu na siłowni jest możliwość z jednej strony budowania masy mięśniowej, z drugiej natomiast wzmacniania kondycji oraz prowadzenia intensywnego treningu zmierzającego do poprawienia stanu zdrowia. Rodzaj ćwiczeń oraz osiąganie najlepszych efektów to główne kryteria doboru form treningu i odpowiadających im sprzętów.

Na jakie wyniki możemy liczyć?

Maszyna eliptyczna – zwana także orbitrekiem – charakteryzuje się tym, że nie tylko nie obciąża nadmiernie stawów, ale także umożliwia zaangażowanie w czasie treningu całego ciała. W ciągu trzydziestu minut można bezpiecznie spalić około dwustu pięćdziesięciu kilokalorii.

Dzięki ćwiczeniom na stepperze można maksymalnie zaangażować mięśnie nóg, pleców, brzucha i pośladków. W celu osiągnięcia najlepszych efektów w czasie wykonywania tych ćwiczeń należy przestrzegać podstawowych zasad, które dotyczą przede wszystkim postawy podczas treningu.

Zalecenia odnoszą się do zachowania wyprostowanej sylwetki oraz napięcia mięśni brzucha, a wykonywany ruch powinien przypominać wchodzenie po schodach. Liczba spalonych kalorii zależy od tempa ćwiczeń, jednak w czasie optymalnych ćwiczeń w ciągu trzydziestu minut można spalić od dwustu do dwustu pięćdziesięciu kilokalorii.

Dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z ćwiczeniami, bardzo pomocnym sprzętem będzie rower treningowy. Szczególnie przydatny będzie dla tych użytkowników, którzy borykają się z nadwagą i cierpią na choroby związane ze stawami. Rower stacjonarny umożliwia spalenie oko ło stu pięćdziesięciu kilokalorii, gdy tempo jazdy nie przekracza piętnastu kilometrów na godzinę.

Ćwiczenie mięśni nóg i pośladków daje najlepsze efekty, kiedy są one wykonywane na bieżni mechanicznej. W ciągu trzydziestu minut można spalić około dwustu sześćdziesięciu kilokalorii.

Około trzystu kilokalorii można spalić w ciągu trzydziestu minut na stymulatorze wioseł, zakładając, że tempo ćwiczeń będzie na średnim poziomie. Można wzmocnić mięśnie nóg, pośladków, brzucha i rąk. Wykorzystanie dowolnego sprzętu pozwala nie tylko na spalanie tkanki tłuszczowej, ale także budowanie masy.

Pamiętaj o różnorodności

Bardzo dobrą taktyką jest zmienianie intensywności ćwiczeń oraz rodzaju sprzętu, ponieważ dzięki temu następuje włączenie mięśni całego ciała.

Tekst powstał przy współpracy z https://specialfitness.pl/