23
Wt, Paź

Turystyka

Korfu jest nazywana niekiedy najbardziej zieloną z greckich wysp. Od wielu lat urzeka swoim malowniczym położeniem i wyjątkowym krajobrazem miliony turystów. Elementem charakterystycznym dla jej krajobrazu są okazałe plantacje drzew oliwnych, piękne charakterystyczne cytrusy oraz architektura pozostawiona przez wenecjan, dostrzegalna na każdym kroku.

Bogata kulturowo wyspa

Ślady po osadzaniu się przez kilka wieków różnych kultur, są mocno zaakcentowane w krajobrazie wyspy Korfu. Planowali i budowali tam rzymianie, greccy osadnicy, bogaci kupcy weneccy, a nawet imperialna Francja i imperium austro-węgierskie. Dziś to ulubione miejsce wakacyjnych wypadów Włochów, Francuzów i coraz częściej Polaków. Kiedyś wyspą zarządzały między innymi rody di Savoia i ród Habsburgów.

Piękno zielonej wyspy

Piękna pogoda dominuje tu przez większość roku, co wzmaga atrakcyjność wyspy w oczach turystów chcących nie tylko wypoczynku na pięknych plażach. Bowiem atrakcje historyczno-kulturowe (zobacz kilka z nich) oferują znacznie więcej dodatkowych wrażeń! Korfu oferuje około piętnastu tysięcy miejsc noclegowych w różnych rejonach wyspy. Do tego mamy do dyspozycji niezliczoną ilość miejsc, w których możemy spróbować narodowych potraw i mniej tradycyjnych szybkich dań. Piękno zielonej wyspy możemy ujrzeć także w miejscu zwanym Paleokastritsa. To niezwykła zatoka o pięciu odnogach. Można tam się wybrać poprzez znaną wioskę Makrades. Jest ona znana z miejscowych wyrobów masowo wystawianych na sprzedaż na jej miejscowym targu i w sklepikach czy kramach.

Nie musimy ograniczać się do samej wyspy

Można odwiedzić mniejsze wyspy w okolicy i Albanię. Tam też nie brakuje atrakcji. Najbardziej znane z nich to Antypaxos i Paxos. Pobyt w mieście Butrint w Albanii nie jest długi, wynagrodzi nam to niezwykła atrakcja w postaci stoiska archeologicznego. Podczas jego trwania zostaniemy bardzo dobrze poinformowani o miejscowych tradycjach, ciekawych miejscach, informacjach i historiach na temat tego kraju. Dla niektórych mogą być one na tyle ciekawe, że następnym miejscem, jakie odwiedzą, będzie właśnie Albania.

Zwiedź grecką wyspę Korfu z doświadczonym przewodnikiem - http://salatkapogreckuwpodrozy.pl/pl/