21
Pn, Maj

Czy wiesz, że...

Rynek informatyczny w Polsce jak również na całym świecie rozwija się w oszałamiającym tempie.

Branża IT jest w tej chwili jedyną, w której brakuje ludzi do pracy. Taki stan utrzymuje się stale od kilku lat. Ogromnym wyzwaniem dla pracodawcy poszukującym pracowników do projektów związanych z oprogramowaniem jest znalezienie programistów.

Problem ten nie dotyczy tylko ogromnych koncernów światowych, ale dotyczy również mniejszych firm mających swoje siedziby również na Podkarpaciu.

Istnieje wiele sposobów na poszukiwanie odpowiednich pracowników. 

Jednym i dość popularnym sposobem na znalezienie programisty jest ogłoszenie w mediach lokalnych. Jest to teoretycznie najtańszy sposób na znalezienie odpowiedniego pracownika, lecz niestety wiąże się to z ryzykiem zatrudnienia pracownika, którego umiejętności zweryfikowane zostaną dopiero po jego zatrudnieniu, a to może wiązać się z wysokimi kosztami dla pracodawcy o czym nie wszyscy szukający pracowników myślą podczas dawania ogłoszenia rekrutacyjnego w mediach. Dodatkowym minusem takiej formy poszukiwania programistów jest czas, który musi poświęcić pracodawca na rozmowy kwalifikacyjne oraz czas na weryfikację danego kandydata.

O wiele lepszym i wygodniejszym, a w wielu przypadkach na pewno tańszym sposobem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się zatrudnianiem pracowników z danej dziedziny - na przykład programistów. Takiej firmie można zlecić rekrutację programisty pod konkretny projekt informatyczny. Firma znajdzie pracownika, zweryfikuje jego konkretne umiejętności, doświadczenie oraz wykształcenie, a pracodawcy pozostanie tylko zatrudnienie w strukturach firmy.

Można również skorzystać z innego rozwiązania. Można wynająć pracownika z konkretnymi umiejętnościami i doświadczeniem. W takim przypadku pracodawca nie zajmuje się formalnościami związanymi z zatrudnieniem pracownika. Pracodawca przekazuje Agencji szczegóły projektu i otrzymuje konkretnego programistę do konkretnego projektu.

Niewątpliwym liderem w poszukiwaniu i zatrudnianiu programistów jest firma INVENTON. Wszystkie szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej www.Inventon.pl.