21
Pn, Maj

Z życia wzięte

Urządzanie nowego biura to na pewno ogromne wyzwanie dla każdego pracodawcy.

Wielu z nich wybór mebli biurowych pozostawi pracownikom lub profesjonalistom. Ale jakie kryteria należy brać pod uwagę przy wyborze mebli biurowych?

W celu uzyskania większej produktywności i satysfakcji pracowników na pewno zaleca się inwestowanie w ergonomię. Istnieje kilka opcji jeżeli chodzi o meble biurowe od ergonomicznych krzeseł biurowych przez biurka z regulowaną wysokością blatu do mat do pracy stojącej i ergonomicznych uchwytów komputerowych.

Równie ważnym aspektem przy projektowaniu biura jest oszczędność miejsca, zwłaszcza w przypadku biur o małej powierzchni. Należy rozważyć zastosowanie szaf z drzwiami żaluzjowymi, które pozwolą na dodatkową oszczędność przestrzeni. Należy również pamiętać o odpowiednim oświetleniu!

Biurka z regulowaną wysokością blatu zapewniają ergonomiczną pozycję pracy siedzącej, dzięki czemu pracownicy będą unikać napięcia mięśni szyi i ramion. Ponadto zmiana pozycji pracy z siedzącej na stojącą pozwoli ciału pracownika odpowiednio się zrelaksować, poprawić krążenie krwi i odciążyć plecy.

Czy kolor mebli ma znaczenie?

Na pewno niewielu z kupujących meble biurowe zastanawia się czy kolor mebli ma znaczenie. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że wnętrza oraz meble monochromatyczne, będą po prostu nudne i takie również odczucia będą wywoływać u pracowników. Natomiast meble oraz wnętrza nadmiernie kolorowe, chaotyczne będą powodować wrażenie wręcz odwrotne i ciężko będzie o skupienie się osób pracujących.

Szeroka gama mebli biurowych i gabinetowych, a wśród nich krzesła, systemy przechowywania, regały, biurka, szafy biurowe,  krzesła obrotowe - to wszystko można znaleźć na stronie www.Kami.pl. Wystarczy skontaktować się ze specjalistami, a dzięki ich wieloletniemu doświadczeniu można uzyskać odpowiedź na pytanie: jak optymalnie zaprojektować przestrzeń biurową.