21
Pn, Maj

Rzeszów

Zestawienie GUS z 2015 r., dotyczące liczby mieszkań wybudowanych na terenie większych miast liczących ponad 20 000 tysięcy mieszkańców, wskazało - Warszawę - jako krajowego lidera budownictwa. Deweloperzy i prywatni inwestorzy w tym okresie, do użytku oddali ponad 13 300 mieszkań. Zestawienia skazują na ponad dwukrotną przewagę stolicy nad innymi miastami z czołówki. Nie powinno to jednak dziwić, jeżeli zwrócimy uwagę na populację tych miast.

Lokalizacja koło metropolii i rozwój przemysłu jako czynnik zwiększający liczbę inwestycji

Wspominanie zestawienie ulega diametralnej zmianie w sytuacji, gdy uwzględnimy liczbę lokali i domów (mowa o zakończonych inwestycjach) w przeliczeniu na 1000 mieszkańców. Przyjmując mniejszy współczynnik, stolica Polski, zostaje zdeklasowana z pozycji lidera i spada na miejsce 18 wśród 219 miast liczących ponad 20 000 mieszkańców. W tym wypadku, na prowadzenie wysuwają się niewielkie podwarszawskie miasta Marki i Kobyłka.

Dobra kondycja lokalnego rynku w Rzeszowie

Miejsce trzecie w rankingu ogólnej aktywności inwestycyjnej, gdzie liczba wykończonych mieszkań przypada na 1000 osób, należy do Rzeszowa. Oznacza to, że dobra kondycja lokalnego przemysłu mocno wspiera budownictwo mieszkaniowe i wpływa na gospodarczy potencjał okolicy. Według aktualnych danych, które przedstawia portal RynekPierwotny.pl, obecnie w mieście znajduje się 715 ofert w 24 inwestycjach. Rzeszów od kilku lat znajduje się w czołówce najbardziej perspektywicznych rynków mieszkaniowych w Polsce. Rozwój lokalnego przemysłu oraz firm z sektora IT stanowi bodziec dla wielu inwestorów i nowych mieszkańców. 

Sprawdź ofertę deweloperów na mieszkania w Rzeszowie 

Miernik atrakcyjności regionu

Aktywna działalność deweloperów na rynku lokalnym jest zdecydowanym sygnałem dotyczącym atrakcyjności danego regionu. W przyszłości, takie zjawisko zaowocuje mniejszymi problemami demograficznymi i zasadniczo wpłynie na gospodarczy potencjał okolicy.

Artykuł opracowany przez redakcję portalu RynekPierwotny.pl - największej bazy nowych mieszkań w internecie.