20
N, Maj

Zdrowie

Chyba w żadnym innym temacie nie liczą się cyferki tak bardzo jak w temacie długości penisa. Interesują się tym wszyscy, niezależnie od płci, orientacji, rasy, czy wieku. Ile więc mierzy przeciętny penis i czy naprawdę warto go powiększać?!

Mężczyźni dbają o swoje penisy

Z zabiegów estetycznych coraz chętniej korzystają mężczyźni. Oni też chcą czuć się młodzi i piękni w promującym zdrowy styl życia świecie. Odświeżają wygląd twarzy, wstawiają implanty piersi, przeszczepiają brakujące włosy, usuwają zbędne włosy, odsysają tłuszcz z brzuchu, ujędrniają pośladki, a nawet powiększają penisa. W ramach zajmującej się męskim układem moczowo-płciowym urologii estetycznej wykonuje się między innymi następujące zabiegi: powiększanie penisa, prostowanie penisa, obrzezanie, rekonstrukcja napletka, plastyka worka mosznowego, a nawet wstawianie implantów penisa i jąder.

Rozmiar penisa

Na temat rozmiarów penisa wydano tomy książek. Literatura ta opiera się na badaniach pomiarów męskiego członka. Wyniki różnią się w zależności od metody badania. Zazwyczaj pomiary dokonywane pacjentów wychodzą wyższe, niż pomiary dokonywane lekarzy. W 2015 roku naukowcy z King's College London zmierzyli prącia ponad piętnastu tysięcy mężczyzn z różnych zakątków świata, publikując swoje pomiary w branżowym magazynie British Journal of Urology International. Swoje wyniki zestawili ponadto z siedemnastoma innymi badaniami, które wcześniej przeprowadzono w tej sprawie. Wyniki prezentują się następująco: średnia długość penisa w stanie spoczynku – 9,16 cm, średnia długość penisa w stanie wzwodu – 13,12 cm, średnia grubość penisa w stanie spoczynku 9,13 cm, średnia grubość penisa w stanie wzwodu – 11,66 cm. W efekcie oznacza to, że penisy w erekcji często występują w rozmiarze 11, 12, 13, 14, 15, 16 centymetrów, czasem zdarzają się też penisy w rozmiarze 8, 9, 10 oraz 17, 18, 19 centymetrów, a inne rozmiary penisów należą naprawdę do rzadkości. Wbrew pozorom rozmiar penisa nie wiąże się z rozmiarem stopy, dłoni, palców, czy nawet wzrostem. Ważna wydaje się również kwestia, którą porusza David Veale, szef zespołu badaczy. Otóż mniej więcej tylko połowa mężczyzn akceptuje rozmiar swojego członka, pozostała połowa natomiast uważa go za zbyt małego. Na tego typu myślenie wpływa modeling i pornografia, gdzie aktorów dobiera się pod względem rozmiaru ich przyrodzenia.

Zabieg powiększania penisa

Zabieg powiększania penisa stanowi najpopularniejszy zabieg wśród zabiegów urologii estetycznej. Choć penisa rozpatruje się pod kątem długości, szerokości, twardości i techniki użytkowania, to zawsze długość budzi najwięcej emocji. Mimo promowanej tezy, że rozmiar się nie liczy, mężczyźni czują się atrakcyjniejsi mogąc poszczycić się większym przyrodzeniem. Penis naturalnych rozmiarów w stanie erekcji wynosi u Europejczyków przeciętnie 15-16 centymetrów. To tylko średnia, bo prawidłowy rozmiar po prostu nie istnieje, ważne jedynie aby narząd sprawnie działał. Nie zmienia to faktu, że mężczyźni decydują się na zabieg powiększania penisa, który można wykonać inwazyjnie i nieinwazyjnie. Zabieg powiększania penisa metodą inwazyjną i na stałe wykonuje się za pomocą nacięcia więzadeł wieszadłowego i procowego przymocowujących go do kości łonowej. Opiera się to na wysunięciu fragmentu penisa z wewnątrz na zewnątrz, co daje efekt 3-4 centymetrów więcej. Zabieg powiększania penisa metodą nieinwazyjną i na pewien czas wykonuje się za pomocą wstrzyknięcia kwasu hialuronowego. Opiera się to na wypełnianiu penisa kwasem hialuronowym, co daje efekt 1-3 centymetrów więcej w długości o 2-4 centymetrów więcej w grubości.

 

 GS
Poszukujesz informacji na temat zabiegów urologii estetycznej dla mężczyzn? Znajdziesz je na: www.zatokapiekna.pl/medycyna-estetyczna/.