20
N, Maj

Rzeszów

Do popularności odzieży patriotycznej na naszych ulicach zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Nie wiele osób jednak wie że w Rzeszowie istnieje marka produkująca taką odzież i to nie byle jaką!
W czym jest lepsza od innych?

EPIC HERO to nieduża firma odzieżowa założona w 2015 roku. Swoją przygodę z rynkiem odzieżowym jej twórcy rozpoczęli jak sami mówią - inspirowani polskimi bohaterami.

- Nasza historia to skarbnica pomysłów, a w dzisiejszych czasach brakuje nam pozytywnych wzorców do naśladowania. Popkultura zalewa nas wykreowanymi sztucznie bohaterami, a przecież wystarczy sięgnąć po pierwszą z brzegu książkę o polskiej historii, aby przekonać się że bohaterskich, heroicznych i niezwykłych ludzi w naszej historii nie brakowało. Dlaczego by tego nie promować i się tym nie chwalić? – pyta retorycznie Pan Paweł, twórca EPIC HERO®

Nazwa marki nawiązuje właśnie do tych legendarnych i heroicznych postaw zachowując swój nowoczesny charakter.

W wolnym tłumaczeniu EPIC HERO oznacza:

  1. Odważnego i szlachetnego bohatera poematu epickiego , podziwianego za wielkie osiągnięcia i wpływ na wielkie wydarzenia. 
  2. Bohatera, którego legendarne i heroiczne działania mają zasadnicze znaczenie dla jego / jej kultury, czy narodu.

Marka produkcję odzieży patriotycznej w całości realizuje w oparciu o regionalny przemysł włókienniczy i chwali się że dosłownie wszystkie elementy odzieży pochodzą od polskich producentów. Autorskie kroje i dbałość o detale nietuzinkowych i niespotykanych nigdzie indziej projektów graficznych to oczko w głowie producentów.

- Gdy zakładaliśmy EPIC HERO® chcieliśmy pokazać że produkcja odzieży patriotycznej nie musi mieć charakteru tzw. "masówki". Chcieliśmy stworzyć produkty jeszcze lepsze jakości niż dostępne na rynku i bardziej komfortowe dla użytkownika, a także wyróżniające się niebanalnymi i pięknymi wzorami. Myślę że to nam się udało - cieszy się Pan Paweł.

Jak sami twórcy zastrzegają, ich odzież nie jest przeznaczona dla wszystkich. Charakter marki i treści które promuje wiążą się z należytym zachowaniem i odpowiedzialnością.

„Nasza odzież to nie zwykłe produkty.
Oddajemy w twoje ręce cześć polskiej historii, namiastkę najlepszych i najznamienitszych czynów, wydarzeń, postaci, które warto naśladować.
Produkty EPIC HERO® stworzyliśmy dla osób, które z rozwagą, należytą GODNOŚCIĄ i HONOREM podchodzą do pamięci o naszej przeszłości,
o czym zaświadczają w życiu codziennym.”

 Dodatkowo piszą:
„Pamiętaj, że w naszej odzieży musisz zachowywać się odpowiedzialnie, prawo i honorowo.
Dlatego nasza odzież nie jest przeznaczona dla osób, które nie szanują tych wartości.
Nosząc naszą odzież, promujesz Polskę i polską historię.
Pamiętaj, aby robić to GODNIE.
Zawsze i wszędzie.” 

Taki jasny i odpowiedzialny społecznie manifest to nowość wśród marek odzieży patriotycznej, coś czego do tej pory brakowało. Każdy produkt EPIC HERO®  posiada zawieszkę przekazujący te wartości jej klientom.

W ofercie marki w tej chwili znajdują się koszulki patriotyczne i bluzy patriotyczne, a także – co jest nowością na rynku – sportowe chusty patriotyczne wykonane z materiały Coolmax®, które idealnie sprawdzą się podczas biegania, czy jazdy na rowerze.  Oferta unikatowych i niezwykłych wzorów zawiera m.in. projekty poświęcone epickiej Husarii, legendarnym Cichociemnym, bohaterskiej Dywizji Pancernej generała Maczka, czy niezłomnym Żołnierzom Wyklętym, a także wiele innych.

W przygotowaniu są już kolejne linie odzieżowe – m.in. odzież sportowa i damska, których wizualizacje można już zobaczyć w mediach społecznościowych marki.             

EPIC HERO® stawia na rozwój sieci partnerów handlowych, którzy mają stanowić trzon jej sieci dystrybucji.

- Partnerzy handlowi są dla nas niezwykle ważni, dlatego staramy się, aby warunki naszej współpracy były nie tylko konkurencyjne, ale także transparentne, uczciwe i rzetelne z obu stron. To dla nas bardzo ważne – mówi Pan Paweł.

Pomimo młodego wieku, marka posiada już 8 sklepów partnerskich w całej Polsce, w tym dwa w największych galeriach handlowych w Rzeszowie. Odzież patriotyczną EPIC HERO® znajdziecie w rzeszowskich galeriach Millenium Hall i Galerii Rzeszów.

Produkty marki można oczywiście nabyć także poprzez jej sklep internetowy http://epichero.pl

Wydaje się więc że Rzeszów ma kolejny powód do zadowolenia i kolejny dowód że jest miastem innowacji w którym rodzą się ciekawe pomysły biznesowe, dostarczające wysokiej  jakości produkty.