20
N, Maj

Z życia wzięte

Każdy przedsiębiorca doskonale zdaje sobie sprawę, że pozyskanie nowych klientów w dzisiejszych czasach wcale nie jest łatwe.

Stałe źródła nowych klientów są niezbędne w każdym biznesie, dlatego większość przedsiębiorców bez przerwy zastanawia się gdzie szukać nowych klientów i jakie są najlepsze sposoby na ich pozyskiwanie.

Jest kilka sposobów na pozyskanie klientów.

Strona internetowa - jest w dzisiejszych czasach niezbędna, lecz nie jest ona źródłem klientów sama w sobie. Nikt jej nie odwiedzi jeśli nie otrzyma odpowiedniej zachęty lub nie znajdzie jej adresu. Strona internetowa musi być widoczna w wyszukiwarce, więc aby klienci znaleźli firmę i internecie niezbędne jest pozycjonowanie - co wiąże się niestety z wysokimi kosztami. Dzięki pozycjonowaniu określonych przypadkach pozyskiwanie klientów przez stronę internetową jest bardzo skuteczne, ale może być drogie w dłuższym stosowaniu. 

Ciekawym sposobem jest umieszczenie adresu strony na wszystkich materiałach reklamowych. Jest to oczywiste, ale często przez przedsiębiorców zapominane. Adres strony www powinien znaleźć się dosłownie wszędzie. Nie tylko na wizytówkach i folderach, ale również w stopce wiadomości mailowej, na banerze reklamowym oraz przede wszystkim na wszystkich gadżetach reklamowych.

Zawsze trzeba pamiętać o tym, aby umieścić konkretną zachętę nakłaniającą do odwiedzenia strony. Jest to skuteczniejsze niż sam adres www.

Gadżetów reklamowych jest bardzo dużo i czasem ciężko zdecydować się jaki wybrać,Bardzo dobrym przykładem takiego gadżetu jest kubek reklamowy jako podarunek. To świetny sposób na przybliżenie charakteru swojej firmy odbiorcom i wywołanie u nich pozytywnych skojarzeń. Ważnym aspektem marketingowym tych gadżetów jest bez wątpienia trwałość ich oddziaływania - kubek z nadrukiem logo firmy i adresu strony internetowej przypomina o jej istnieniu za każdym razem, gdy jest używany.

Ogromny wybór gadżetów reklamowych można znaleźć na stronie Domu Reklamy ART-OFFICE www.art-office.pl