20
N, Maj

Czy wiesz, że...

Dekoracje ogrodu przeszły już nasze oczekiwania. Ich wybór na rynku jest ogromny. Cieszą się one dużym powodzeniem. Szczególnie wśród kobiet, najnowsze dekoracje do ogrodu budzą zachwyt każdej wiosny. Ostatnim hitem stało się oświetlenie LED. Już nie tylko mamy światełka choinkowe, ale piękne kule ogrodowe. Rozświetlą one ścieżki w ogrodzie, pięknie udekorują nasz ogród i balkon.

 

Kilka słów o kulach ogrodowych

Jak było powiedziane wyżej, kule ogrodowe przede wszystkim są piękną dekoracją ogrodu. Stanowią walor estetyczny, ale nie tylko. Można je ustawić rzędem wzdłuż ścieżek, oświetlając pięknie wejście do pensjonatu czy restauracji. Wykonanie kul ogrodowych pozwala na postawienie ich wokół basenu, oczka wodnego, a nawet na basenie. Są one bowiem zrobione z polimetakrylanu, odpornego na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Największe zalety kul

Kule ogrodowe mają różne wymiary: od 25 do 100 cm, zasilane kablem i są całkowicie odporne na warunki atmosferyczne. Taka kula może mieć rozmaitą barwę; w zależności od mocy światła LED, od 25 do 100W. Oświetlana przez światło LED jest całkowicie wodoodporna, pobiera mało prądu oraz odporna jest na niskie i wysokie temperatury. Zasilanie kul ogrodowych kablem nie jest więc wadą i stanowi ogromną zaletę: dzięki temu oświetleniu możemy stworzyć piękny sznur kul ogrodowych o nawet mocy 100W!

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze?

Spory wybór kul ogrodowych znajdziemy w Internecie. Tam możemy dobrać rozmiar i moc światła LED. Dekoracje te są jednak stosunkową nowością na rynku. Wcześniej takie kule zdobiły najczęściej wejście do mieszkania lub stawiało się lampy przed wejściem. Decydując się na wybór kul do ogrodu czy na balkon możemy wstąpić do większego hipermarketu ogrodniczego. Zazwyczaj jest tam spory wybór oświetlenia do ogrodu, szczególnie w większych miastach. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na jakość oświetlenia i mocy oświetlenia kuli. Pozwoli to na długie użytkowanie zestawu kul.

Zobacz kule ogrodowe w w bardzo dobrej ofercie.

W powyższym artykule zawarto sporo cennych informacji, które umożliwią wybór kul ogrodowych. Stanowią one z pewnością piękną dekorację do Waszego ogrodu. Pięknie oświetlony będzie się wspaniale prezentował.