20
N, Maj

Czy wiesz, że...

Rynek zamówień publicznych w naszym kraju jest regulowany ustawą nazywaną Prawo Zamówień Publicznych.

Zamówienia publiczne w dzisiejszych czasach są jednym z najistotniejszych źródeł pozyskiwania nowych kontraktów dla dostawców i wykonawców i na pewno nie jest to rynek jedynie dla ogromnych przedsiębiorstw jak było jeszcze kilkanaście lat temu. Jednak w bardzo wielu przypadkach samo przystąpienie do przetargu lub zawarcie umowy z zastosowaniem ustawy o zamówieniach publicznych niesie ze sobą dla przedsiębiorców wiele ryzyk prawnych, których znajomość pozwala na właściwe przygotowanie się do udziału w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego oraz zaplanowanie właściwej strategii realizacji zamówienia, dlatego też przedsiębiorcy przystępujący do przetargów muszą posiadać aktualne informacje na temat samej ustawy o zamówieniach publicznych.

Ciągłe zmiany przepisów oraz ich interpretacji, nowe orzecznictwo po części wpisują się w ten obraz, po części wprowadzają niepotrzebny zamęt. Wszystko to powoduje, że trzeba na bieżąco analizować nowe publikacje, opinie i wyroki, aby z jednej strony maksymalnie efektywnie uczestniczyć w procedurach zamówień publicznych, z drugiej zaś – unikać błędów i ich skutków

Istnieje wiele miejsc, stron internetowych oraz wszelkiego rodzaju publikacji gdzie przedsiębiorcy mogą uzyskać informacje dotyczące szeroko rozumianego tematu zamówień publicznych, lecz może to zajmować bardzo dużo czasu, czego niestety w dzisiejszych czasach przedsiębiorcy nie mogą marnotrawić.

Najważniejsze i najbardziej aktualne informacje dotyczące zamówień publicznych oraz bardzo rozbudowana baza przetargów znajduje się na stronie internetowej http://www.zamowienia20.pl/. Właśnie na tej stronie internetowej przedsiębiorcy biorący udział w przetargach lub dopiero zamierzający w nich uczestniczyć znajdą bardzo dużo przydatnych informacji, które na pewno pomogą w poprawnym przygotowaniu całej dokumentacji przetargowej, ale przede wszystkim w znalezieniu samego ogłoszenia o przetargu.