20
N, Maj

Czy wiesz, że...

Zależy Ci na tym, aby zyskać możliwość łatwego wysyłania paczek za pomocą firm kurierskich? Do tej pory myślałeś, że jest to nie tylko trudne, ale i drogie? W takim razie mamy nadzieję, że ten artykuł nieco zmieni Twój punkt widzenia, bowiem są na rynku bardzo ciekawe możliwości, których aż żal byłoby nie wykorzystać.

Jak tanio nadawać paczki kurierem?

Przede wszystkim, odradzamy, aby robić to bezpośrednio na stronach firm kurierskich przez formularze, które są tam zamieszczone, ponieważ zazwyczaj usługa wtedy jest znacznie droższa. Dzieje się tak dlatego, że firmy kurierskie chętniej obniżają ceny, np. klientom firmowym, którzy zamawiają naprawdę spore ilości paczek. Jeśli natomiast chodzi o indywidualne i pojedyncze zamówienia, to wtedy kosztuje to drożej. 

Rozwiązaniem na to są brokerzy kurierscy, tacy jak https://www.fastpost.pl/, gdzie można bardzo łatwo i szybko zamówić kuriera, który odbierze od Ciebie paczkę w Twoim domu o dogodnych dla Ciebie godzinach. Przyznasz, że jest to zdecydowanie wygodniejsze, niż bieganie po całym mieście z paczką do nadania, prawda? 

Czy to nie jest oszukiwanie firm kurierskich? 

Absolutnie wszystko jest zgodne z prawem. Strony, takie jak te, które opisaliśmy wyżej, działają na zasadzie umów firmami kurierskimi. Z racji, że codziennie przez takie portale mnóstwo ludzi zamawia paczki, to wtedy mogą oni dla swoich klientów uzyskiwać specjalne zniżki. W ten sposób korzystają na tym klienci, którzy wysyłają paczki sporadycznie i nie chcą przepłacać, ani wysyłać np. Pocztą Polską. 

Czy będę potrafił sobie poradzić z nadaniem paczki? 

Cały proces jest naprawdę bardzo łatwy do przeprowadzenia i jedyne co tutaj trzeba, to tylko podstawowe umiejętności obsługi komputera. Na stronach brokerów kurierskich zawsze jest wszystko bardzo szczegółowo opisane, więc wystarczy tylko postępować zgodnie z instrukcjami, które będą wyświetlały się na ekranie. Na koniec trzeba pobrać list przewozowy, który zazwyczaj jest w pliku PDF i go wydrukować oraz nakleić na paczkę. Potem wystarczy już tylko czekać na kuriera, który ma się zgłosić do Ciebie w ustalonym terminie i godzinie. 

Jak zatem widzisz, nie ma tutaj żadnych skomplikowanych rzeczy i zdecydowanie można znacznie zaoszczędzić na wysyłkach paczek. Jeśli zależy Ci na tym, aby nadawana paczka dotarła bardzo szybko do nadawcy, to kurier wydaje się być optymalnym rozwiązaniem.