26
So, Maj

Z życia wzięte

Zbliża się okres sezonowych wyjazdów zagranicznych i wielu Polaków wyjeżdża za granice do pracy.

Wielu Polaków ostatnimi czasy wraca z tzw. emigracji zarobkowej do kraju. Wielu z nich nie wie jednak o tym, że może ubiegać się o zwrot podatku dochodowego, którego zaliczki w większości przypadków pobierane były w zbyt wysokiej kwocie.

Każdy polski obywatel, który legalnie był zatrudniony i pracował za granicą może ubiegać się o zwrot podatku od zagranicznego urzędu skarbowego. Kwota zwrotu zależy od uzyskanego dochodu i podatku pobranego przez pracodawcę. Według różnych szacunków uprawnionych do zwrotu podatku z zagranicy jest ok. 1,5 mln osób, które mogą odzyskać nawet kilka miliardów zł.

Pierwszym i podstawowym krokiem do uzyskania zwrotu podatku jest przygotowanie odpowiednich dokumentów. W większości krajów są to przede wszystkim tzw. rozliczenia okresowe (np. w Wielkiej Brytanii tzw. payslipy) wydawane przez pracodawcę, które określają, ile wynosiła pensja pracownika i jaka kwota była pobierana na poczet zaliczki na podatek.

Oczywiście wszystkie dokumenty i wnioski można przygotować we własnym zakresie, lecz zdarza się tak, że po powrocie do kraju rozpoczyna się pracę i nie ma czasu na zajmowanie się zwrotem podatku zza granicy. 

Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi sprawdzony, zaufany i skuteczny serwis www.euro-punkt.pl. Profesjonalni konsultanci pomogą we wszystkich formalnościach, które należy spełnić, aby skutecznie odzyskać nadpłacony podatek dochodowy za pracę za granicą.

Ogromna, nieustannie aktualizowana wiedza z zakresu prawa podatkowego, pozwala specjalistom z Europejskiego Centrum Podatkowego uzyskać szybki zwrot podatku z całej Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemiec, Holandii. Specjaliści pomogą przy załatwianiu wszelkich formalności, takich jak: uzupełnianie, wypełnianie i kompletowanie niezbędnych dokumentów. Pomogą również w kontaktach z zagranicznymi urzędami skarbowymi oraz monitorować będą sprawy, aż do momentu otrzymania przelewu ze zwrotem nadpłaconego podatku.