26
So, Maj

Zdrowie i Uroda

Mikrodermabrazja to zabieg złuszczania naskórka oraz pobudzania, regeneracji i odbudowy skóry. Inaczej zwana też kontrolowanym mikropeelingiem, polega na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka oraz głębszych warstw skóry. Od klasycznej dermabrazji zabieg ten odróżnia właśnie możliwość dostosowania stopnia głębokości ścierania naskórka.

Mikrodermabrazja spopularyzowała się na początku XXI wieku i stała się jednym z ulubionych zabiegów zarówno klientek, jak i kosmetyczek. Można wykonać ją na różnych partiach ciała. Najpopularniejsze to twarz, szyja, dekolt i plecy.

Jest to polecane rozwiązanie dla osób, które borykają się z zaskórnikami, trądzikiem, prosakami , bliznami, przebarwieniami, nieprawidłowościami w rogowaceniu się naskórka, pierwszymi oznakami starzenia, ale też rozstępami i celulitisem.

Odmładzanie - to tylko część efektów, jakie wywołuje zabieg mikrodermabrazji. Pozytywne zmiany w skórze nie ograniczają się tylko do najbardziej powierzchownej warstwy czyli naskórka. Udowodniono, że w głębszych jej partiach poprawia się przepływ krwi i chłonki, co pozwala na szybsze usunięcie szkodliwych toksyn. Efekt ten zawdzięczamy nie tyle bezpośredniemu działaniu ścierającemu ile podciśnieniu wykorzystywanemu w trakcie zabiegu by odessać złuszczony nabłonek i wykorzystywany materiał ścierny.

Wpływ na głębsze partie skóry pozwala zmniejszyć rozstępy i spłycić zmarszczki, co jest dobrym wstępem do wykonania dalszych zabiegów odmładzających. Ponieważ podczas ścierania poprawia się wchłanialność składników aktywnych, a na okres około dwóch tygodni zmniejsza się bariera ochronna skóry (jednak nie uszkadza jak w przypadku peelingów chemicznych). To sprawia, że mikrodermabrazja jest zalecana przed wykonaniem zabiegów z użyciem lasera, fal radiowych, terapii kwasami. Jeśli skóra jest wymagają i potrzebuje silnego efektu , razem z zabiegiem mikrodermabrazji wykonuje złuszczanie kwasem glikolowym, migdałowym lub alfa-hydrokwasami.

Mikrodermabrazji jest odpowiednia dla każdego typu cery z pewnymi ograniczeniami w zależności od wybranego rodzaju mikrodermabrazji. Nie ma przeciwwskazań do tego, aby była stosowana u osób młodych. Najczęściej wykonuje się ją u kobiet po 25 roku życia.

Metoda ta zyskała sobie rzesze fanów wśród osób z wrażliwą cerą, które nie mogą stosować peelingów chemicznych i kawitacyjnych. Zabieg jest odpowiedni również dla skóry alergicznej i naczynkowej. Mogą go bez obaw wykonać nawet kobiety w ciąży.

Wyróżnia się trzy rodzaje zabiegu mikrodermabrazji w zależności od materiału użytego do złuszczania - diamentową, korundową i tlenową. Obecnie najbardziej znana jest mikrodermabrazja diamentowa. Należy dodać, iż mikrodermabrazja jest procedurą nieinwazyjną, co oznacza że tuż po trwającym około 30-40 minut zabiegu i odpowiednio dobranej maseczce, pacjent może bez problemów wrócić do codziennej aktywności. Co najważniejsze, efekty są widoczne praktycznie od razu.

Więcej o mikrodermabrazji można znaleźć na stronie internetowej www.Dermedicus.eu.