26
So, Maj

Zdrowie

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej przyszłej mamy. Wiele kobiet, szczególnie tych, które właśnie oczekują swojego pierwszego dziecka, w obawie o jego zdrowie rezygnuje z rzeczy, które do tej pory sprawiały im przyjemność. Oto kilka przyjemności, które nie zaszkodzą kobiecie w ciąży.

Wiele kobiet w ciąży wystrzega się pewnych pokarmów, napojów i aktywności fizycznej i nic nie jest w stanie przekonać je, że przy spełnieniu pewnych warunków nie zaszkodzą sobie ani nienarodzonemu dziecku. Kontrowersje budzi masaż, ale po konsultacji z profesjonalistą można zmienić zdanie. Salony w których wykonuje się masaż kobietom ciężarnym można znaleźć w Internecie wpisując masaż dla kobiet w ciąży warszawa. Przyjemność masażu można połączyć z wypiciem małej filiżanki kawy nescafe dolce gusto.

Pierwsze trzy miesiące ciąży są decydujące i aby nie doszło do poronienia, kobieta powinna wystrzegać się nadmiernego ruchu: skakania, biegania (wstrząsy, możliwość upadku). Nie ma potrzeby wykonywania masażu brzucha, bo i w jakim celu? Co taki masaż miałby dać? Jest wielu przeciwników tej czynności, którzy twierdzą, że pobudza to macicę do skurczów.  Warto natomiast poddawać się masażom w celu usprawnienia kończyn dolnych i poprawienia elastyczności więzadeł, ruchomości stawów i wytrzymałości mięśni. Wskazany jest masaż pasa barkowego, biodrowego, na mięśniach przykręgosłupowych i całego grzbietu (zmieniająca się pod wpływem ciąży krzywizna kręgosłupa może dawać dolegliwości bólowe).

Aby się zrelaksować i poprawić swoją kondycję fizyczną  niekoniecznie trzeba poddawać się masażom. We własnym zakresie można wykonać taniec brzucha, który będzie i przyjemnością, i złagodzi dolegliwości bólowe kręgosłupa. Jeżeli przed ciążą kobieta często odwiedzała kosmetyczkę, to nie ma powodu aby z niej zrezygnowała. Może pokusić się o zabieg pielęgnacyjny twarzy lub manicure i pedicure, gdyż przy powiększającym się brzuszku nie jest łatwo zadbać o paznokcie u stóp. Ciąża to nie choroba, więc nie ma powodu, aby kobieta rezygnowała z życia towarzyskiego. Wyjście do miłej knajpki czy kawiarni ze znajomymi poprawi nastrój nie tylko ciężarnej. Może się zdarzyć, że kobieta musi ograniczyć aktywność ruchową i dużo leżeć, wówczas będzie miała okazję do poczytania, pooglądania filmów, rozmów z zaproszoną koleżanką. Dla zabicia czasu i wyciszenia się można polecić robótki ręczne. Rzadko która kobieta nie uczęszcza do szkoły rodzenia. Tam nauczy się między innymi sztuki prawidłowego oddychania, która to będzie pomocna w trakcie porodu. Prawidłowe oddychanie dotlenia i rozluźnia mięśnie. Kobieta w ciąży powinna się wysypiać i jeżeli nie ma przeciwskazań dużo przebywać na świeżym powietrzu.

Tak naprawdę na poprawę nastroju i kondycji jest wiele sposobów. Wszystko zależy od pomysłu i potrzeb ciężarnej.