26
So, Maj

Z życia wzięte

Sherlock Holmes, Herkules Poirot, Joe Alex. Detektywów wyobrażamy sobie przez pryzmat powieści z dreszczykiem, czarnych kryminałów z lat czterdziestych, czy seriali sensacyjnych. Kojarzymy ich z rozwiązywaniem pełnych tajemnic spraw, zagadek niewyjaśnionych morderstw, zaskakujących porwań, czy, w najlżejszych przypadkach, śledzeniem niewiernych małżonków. Stereotypowo myślimy, że to osoby tajemnicze, pełne osobistych problemów.

Oczywiście, to wszystko mity, raczej miejskie legendy, niż rzeczywistość. Co więcej, w pewnych sytuacjach warto skorzystać z usług profesjonalnej agencji detektywistycznej. Nawet jeśli wydaje się, że nie mamy żadnych wrogów, jesteśmy absolutnie bezpieczni, a naszemu współmałżonkowie nie w głowie przelotne romanse. Kiedy i dlaczego warto zwrócić się po pomoc?

Bądź bezpieczny w biznesie 

Żyjemy w świecie ciągle rozwijających się technologii, rzeczywistości online i coraz łatwiejszego dostępu do informacji. W ostatnich latach znacząco zmieniły się też sposoby archiwizowania znaczących danych – coraz częściej zapisujemy je na wszelkiego rodzaju dyskach, zarówno tych fizycznych, jak i wirtualnych. Te rozwiązania na co dzień przynoszą przedsiębiorcom wiele korzyści, znacząco usprawniając proces pracy. Niosą też jednak za sobą pewne zagrożenia. Dotyczą one zwłaszcza firm odnoszących spore sukcesy w swoich branżach. O czym mowa? Ze zjawiskiem nieuczciwej konkurencji spotkał się niemal każdy. Nie wszyscy mają jednak świadomość, że gadżety i rozwiązania, które uczciwym przedsiębiorcom ułatwiają pracę, takie jak na przykład dyktafony, czy służą podniesieniu poziomu bezpieczeństwa pracowników, jak w przypadku kamer, mogą zostać wykorzystane przeciwko nim. 

 
 

Przezorny zawsze ubezpieczony 

Czym zajmują się agencje detektywistyczne we współpracy z przedsiębiorcami? Do ich zadań należy wykrywanie podsłuchów oraz źródeł wycieku informacji. Odpowiednio przeszkoleni specjaliści bez trudu znajdą każdą minikamerę, czy tak zwaną "pluskwę". Jeśli masz jakiekolwiek podejrzenia co do statusu bezpieczeństwa danych twojej firmy, warto skorzystać z ich pomocy. Biznes ma być bezpieczny, emocje zostaw na wieczorny seans dobrego kryminału.