26
So, Maj

Czy wiesz, że...

Aranżując pokój dziecięcy, należy zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiednich mebli. Muszą być nie tylko piękne, ustawne i ergonomiczne, ale przede wszystkim bezpieczne, ponieważ będą często używane przez dzieci bez nadzoru rodziców.

Bezpieczne meble, czyli jakie?

Za bezpieczne meble uważamy te, które są przede wszystkim stabilne, co ogranicza ryzyko przewrócenia się szafki na dziecko, które chce się na nią wspiąć. Ale to nie wszystko. Bezpieczne meble to przede wszystkim takie, które zostały zaprojektowane w odpowiedni sposób, z myślą o dobru dzieci. Nie posiadają wystających ostrych elementów, są dostosowane do wieku dziecka, mają odpowiednie systemy zamykania, który na przykład ogranicza ryzyko przytrzaśnięcia palca oraz inne rozwiązania o podobnych charakterze. Jak poznać, czy mamy do czynienia właśnie z tego typu produktami? Dobrym wyznacznikiem są certyfikaty przyznawane danym produktom oraz sami ich producenci – ogólna reputacja o danej firmie.

Gdzie szukać pięknych i bezpiecznych mebli dziecięcych?

Najprostszym sposobem na uzyskanie pewności, że kupujemy meble bezpieczne dla naszego dziecka, jest wybór odpowiedniego miejsca, w którym zrealizujemy takie zamówienie. Należy wybierać przede wszystkim profesjonalne sklepy, najlepiej takie, które mają ogólnie skierowaną ofertę do dzieci, a w tym również posiadają różnorodne meble. W takich sklepach znajdują się dokładnie wyselekcjonowane produkty, które są nie tylko modne, nowoczesne i atrakcyjne dla maluchów, ale przede wszystkim bezpieczne.

Bezpieczne meble dla przedszkolaka

Jakich mebli potrzebuje przedszkolak? Podstawą na pewno jest łóżko, szafa na ubrania i jakiś mebel, dzięki któremu będzie mógł w wygodny sposób rysować, przeglądać książeczki, czytać lub pisać pierwsze szlaczki. Natomiast najlepszym wyborem, jeżeli chodzi o miejsce do spania, będzie łóżko z barierką lub łóżko z antresolą. A ciekawym meblem do pierwszej nauki może być biurko z regulowaną wysokością i kątem nachylenia blatu, które z powodzeniem posłuży nam przez kilka dobrych lat lub tradycyjne krzesełko ze stoliczkiem.

Jeżeli właśnie szukasz produktów do pokoju przedszkolaka, niemowlaka lub starszego dziecka, to koniecznie sprawdź bezpieczne meble dla dzieci Banaby.pl.