26
So, Maj

Z życia wzięte

Mało kto w dzisiejszych czasach wyobraża sobie życie bez internetu.

Dzisiejszy świat bez internetu to scenariusz najmroczniejszych filmów grozy. Nikt, a już w szczególności młodsze pokolenia nie jest sobie w stanie wyobrazić świata bez globalnej sieci internet, w której można powiedzieć można znaleźć wszystko.

Internet to miliony jak nie miliardy stron internetowych, na których to stronach znajdujemy wszelkie potrzebne nam w danej chwili informacje. Szukamy na nich wszystkiego - począwszy od aktualnych i najszybciej aktualizowanych informacji i wiadomości o otaczającej nas rzeczywistości a skończywszy na rozrywce w pełnym tego słowa znaczeniu.

Szukając jakiejkolwiek informacji najczęściej korzystamy z wyszukiwarek internetowych. Wpisujemy szukane słowo lub całą frazę i wyszukiwarka proponuje nam wyniki wyszukiwania. Mało kto jednak zastanawia się, że to nie człowiek prezentuje nam wyniki tylko komputery korzystające z algorytmów przetwarzających nasze preferencje czyli z danych zapisywanych w naszych komputerach podczas przeglądania stron internetowych.

Wadą korzystania z wyszukiwarek internetowych jest to, że przedstawiają wyniki a w nich strony internetowe zupełnie nie sprawdzane i przez nikogo nie weryfikowane pod względem treści. W wynikach wyszukiwania prezentowane są w większości strony internetowe, których właściciele zapłacili za to, być w samej czołówce wyników, co nie zawsze jest wynikiem, którego oczekuje użytkownik.

Bardzo dobrą alternatywą dla wyszukiwania wysokiej jakości stron internetowych jest manualnie tworzona od 2010 roku baza najciekawszych serwisów dla których możemy wyszukać inne ciekawe alternatywy. Serwis ten można znaleźć pod adresem podobnestrony.pl.

Po wejściu na stronę podobnestrony.pl i wpisaniu np. zalando.pl serwis przedstawi wyniki wyszukiwania stron podobnych treścią do wpisanej strony internetowej.

Bardzo dużym atutem serwisu podobnestrony.pl jest to, że w serwisie można również wystawiać opinie i komentarze, a także znaleźć można aktualne kody rabatowe, które bardzo się przydadzą przy robieniu zakupów przez internet.