19
Wt, Cze

Z życia wzięte

Szkło  fascynowało od zawsze, ale dopiero w ostatnich latach ze szkła można wykonać niemal wszystko.

Mało kto w dzisiejszych czasach myśli o szkle jako o materiale, z którego można wykonać niemal wszystko. Począwszy od drzwi okien i luster, poprzez ławy, biurka, schody, balustrady a skończywszy na wyposażeniu łazienek.

Wiele lat temu szkła używano przede wszystkim do szklenia okien, do wykonywania butelek czy naczyń kuchennych. Nikomu nie przyszło by wtedy do głowy, aby ze szkła robić na przykład ławy czy biurka. Dzisiejsza technologia obróbki szkła pozwala na wykonanie z niego praktycznie każdego kształtu, a co za tym idzie bez większych problemów można ze szkła wyprodukować całe biurka czy ławy do salonów.

Szkło jest nie tylko piękne, ale i zarazem bardzo eleganckie, estetyczne, a co najważniejsze jest bardzo łatwe w utrzymaniu go w czystości.

Bardzo modne ostatnimi czasy stają się szklane schody oraz balustrady. Produkowane są z hartowanego szkła co daje im twardości i wytrzymałości porównywalnej ze schodami drewnianymi. Pozwala to na wykorzystywanie szklanych schodów praktycznie w każdym budynku co na pewno nadaje wnętrzom nowoczesnego i eleganckiego wyglądu.

W ostatnich latach wiele Pań decyduje się na szklane wyposażenie swoich kuchni. Ze szkła nie tylko można wykonać piękne i funkcjonalne blaty kuchenne, ale również ze szkła wykonuje się całą zabudowę kuchenną. Nie tylko szklane drzwiczki do szafek ale również całe szafki kuchenne. Jak wszystkie elementy szklane są bardzo łatwe w utrzymaniu ich w czystości co jest niewątpliwie atutem zabudowy szklanej.

Coraz częściej ze szkła wykonuje się balustrady balkonowe, co nadaje wspaniałego nowoczesnego wyglądu nowo budowanym budynkom.

Bardzo często i coraz mocniej szkło również wkracza do naszych łazienek. nie tylko w postaci luster oraz szklanych kabin prysznicowych. Coraz częściej również ze szkła wykonywane są szafki łazienkowe wraz z armaturą.

Ze szkła wykonuje się również całe drzwi. Charakteryzują się one nowoczesnym wyglądem oraz niezwykłą estetyka i elegancją. Specjalne okucia do drzwi szklanych dodają im jeszcze piękniejszego wyglądu.

Wszystkich informacji na temat poszczególnych produktów wykonywanych ze szkła można szukać na stronie internetowej: www.QubaGlass.pl.