19
Cz, Lip

Czy wiesz, że...

Powoli mit, który mówi, że modne obuwie jest niestety niewygodne - odchodzi w zapomnienie.

W pogoni za modą często fundujemy naszym stopom wyszukane tortury: buty, w których nogi nie czują się dobrze. Konsekwencją noszenia niewygodnych i niezdrowych dla stóp butów mogą być na przykład modzele, nagniotki albo co gorsze halluksy czy ostrogi. Nadmienić należy, że dbanie o stopy jest inwestycją w przyszłość ponieważ choroby stóp bezpośrednio przekładają się na stan naszego zdrowia, w tym również kręgosłupa, a więc komfortu naszego życia.

Na szczęście kupując wygodne buty możemy kierować się także modą. Marki obuwnicze tworzą obecnie obuwie, w których wygoda idzie w parze z modą i estetyką. Pamiętajmy czym należy się kierować przy zakupie obuwia. Buty muszą być przede wszystkim wygodne i dobrane zgodnie z przeznaczeniem. Buty dla dorosłych muszą być dopasowane tak, by umożliwić swobodne poruszanie palcami i aby do wnętrza dopływało powietrze. Dobrze dobranych butów w zasadzie nie czuć na stopach ale muszą one także ochronić przed urazami i wychłodzeniem w zimne dni. Wyściółka powinna wchłaniać wilgoć i pozwalać stopie oddychać. 

Przy doborze butów dla dzieci i dorosłych obowiązują inne kryteria. Stopa wciąż się zmienia, a obuwie i styl życia mają na to bezpośredni wpływ. Odpowiednim obuwiem można wyprofilować stopę, zapobiec pojawianiu się jej deformacji lub, w przypadku, gdy takie deformacje się pojawiły, ograniczyć ich postępowanie i zmniejszyć dyskomfort chodzenia. 

Wybierając obuwie trzeba wybrać odpowiednią markę – markę obuwia, która stawia na wygodę ale także estetykę i różnorodność. Clarks to jedna z najlepszych marek obuwia na świecie. Charakteryzuje się nienagannym i klasycznym designem, który pasuje do większości codziennych strojów. Buty Clarks przeznaczone są dla każdego – marka zajmuje się produkcją butów damskich, męskich i dziecięcych w różnych wzorach i kolorach przeznaczonych na każdą porę roku.

Najnowsza i zawsze aktualna oferta obuwia Clarks dostępna jest na stronie internetowej www.ClarksOnline.pl.