19
Wt, Cze

Czy wiesz, że...

Dojazd na lotnisko Balice przy Krakowie nie jest trudny. Możemy zdecydować się na taksówkę, pociąg lub autobus. Możemy również dojechać na port lotniczy samodzielnie swoim samochodem. Gdzie go jednak zaparkować, aby nie zapłacić za dużo?

Lotnisko Balice posiada własne parkingi, ale wokół portu działają również liczne prywatne miejsca parkingowe, gdzie możemy pozostawić swój samochód. Ceny są zróżnicowane, wobec tego warto przyjrzeć się różnym propozycjom przed dokonaniem wyboru.

Ile kosztuje parkowanie przy lotnisku Balice?

Przy lotnisku Balice działają dwa parkingi główne – to parking do postoju krótkoterminowego typu Kiss & Fly, na którym możemy zatrzymać się do 10 minut za darmo, a także parkingi długoterminowe, które pozwalają na zostawienie samochodu od kilku godzin do nawet kilku tygodni czy miesięcy. Są to parkingi terenowy oraz wielopoziomowy.

Ceny nie są jednak zbyt przystępne. Za pierwszą godzinę zapłacimy 9-10 złotych, natomiast za pierwszą dobę 45-55 złotych. Każda następna doba to koszt 15-25 złotych, z kolei po 2 tygodniach jedna doba to 5-10 złotych.

Gdy poszukujemy niższych cen, powinniśmy sprawdzić prywatne parkingi. Taki parking Balice może kosztować nawet kilkukrotnie mniej niż ten należący do portu lotniczego. Ceny rozpoczynają się od 2 złotych za godzinę i od 6 złotych za jeden dzień, dlatego łatwo policzyć, że możemy sporo zaoszczędzić.

Jak wybrać dobry parking?

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, by sprawdzić bezpieczeństwo. Parking powinien być ogrodzony i monitorowany, a najlepiej także dozorowany przez 24 godziny na dobę. W ten sposób możemy mieć pewność, że nasz samochód będzie bezpieczny przez cały czas, gdy my będziemy na wakacjach czy w podróży służbowej.

Dobre parkingi oferują swoim klientom dodatkowe usługi, w tym transfery na lotnisko oraz z lotniska, możliwość załadowania akumulatora na miejscu, skorzystania z kompresora i myjki.

Wiele firm prowadzących parkingi pozwala również na wykonanie rezerwacji miejsca parkingowego przez internet.