17
Wt, Lip

Z życia wzięte

Nie każdy pracodawca zdaje sobie sprawę z tego, że obecność szafek w pokoju socjalny jest obowiązkowa. Wystarczy zajrzeć do przepisów prawa pracy, aby się o tym przekonać. Istnieją oczywiście miejsca pracy, gdzie ilość takich szafek i ich specyfikacja jest ściśle określona. Dlatego koniecznie trzeba zdawać sobie z tego sprawę, aby nic nas nie zaskoczyło. Przy okazji trzeba zadać sobie pytanie, czy powinniśmy zaopatrzyć pomieszczenie socjalne w szafki BHP, czy może po prostu w szafki socjalne.

Na jakie szafki do pokoju socjalnego powinniśmy się decydować?

Wybór odpowiedniej szafki do pokoju socjalnego nie jest prosty. W końcu musza one spełniać wiele różnych funkcji. Przede wszystkim chodzi tutaj o przechowywaniu różnych przedmiotów, a nawet odzieży roboczej.  Dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na ich rozmiar, ilość skrytek, półek itd. W końcu funkcjonalność szafek jest zdecydowanie najważniejsza. Dopiero na dalszym planie powinny znajdować się kwestie związane z takimi sprawami, jak choćby ich kolor.

Nie można pominąć również sprawy związanej z tworzywem, z którego wykonana jest szafka. W tym przypadku najczęściej decydujemy się na szafki metalowe ze stali, gdyż są one najtrwalsze, a przez to najbardziej opłacalne.

Tak czy owak, przy kupowaniu szafek metalowych koniecznie trzeba sprawdzić ich jakość. Czasem gwarancją będzie zdecydowanie się na produkt oferowany przez sprawdzoną firmę. W tym przypadku jest nią, choćby fami.com.pl. Dlatego też dalsze poszukiwania wydają się całkowicie zbędne. Warto, więc skupić się teraz na konkretnych rodzajach szafek, które akurat potrzebujemy do pomieszczenia socjalnego.

Gdzie obecność szafek metalowych jest bardzo ważna?

Polskie prawo przewiduje, że w niektórych miejscach koniecznie muszą znaleźć się specjalne szafki, które zadbają głównie o odzież pracowników, czy  osób odwiedzających różne miejsca. Bywają również miejsca, w których szafki metalowe są nie tyle obowiązkowe, ale po prostu podnoszą higienę i wygodę funkcjonowania w danej przestrzeni.

W jakich miejscach warto stawić na szafy metalowe?

  • Przede wszystkim przeróżne przedsiębiorstwa, w których Konieczn jest zmiana stroju podczas wykonywania pracy. Pracownik musi mieć wtedy możliwość schowania, tam swoich rzeczy.
  • Podobnie wygląda to w zakładach pracy, gdzie osoby zatrudnione mogą schować rzeczy na przebranie, ale też drugie śniadanie, czy telefon komórkowy.
  • Placówki edukacyjne również wyposażone są coraz częściej w szafki metalowe. Posiadają je zarówno uczniowie, jaki nauczyciele.
  • Szafki metalowe są niezbędne w przeróżnych obiektach sportowych, czy też rekreacyjnych. Przykładem mogą być tutaj baseny.

Które rodzaje szafek metalowych warto wybierać?

Najczęściej wybór pracodawców pada na szafki socjalne lub typowe szafki BHP. Niejednokrotnie konieczne jest wybieranie obu rodzajów.  Można w nich przechowywać różne przedmioty, ale też odzież roboczą. Zazwyczaj pracownicy posiadają możliwość zamknięcia takiej szafki na klucz.