18
Wt, Wrz

Zdrowie

Nadmiernie wypadające włosy są źródłem ogromnego stresu. Nieleczony problem może doprowadzić do silnego wyłysienia. Na szczęście nawet w przypadku pojawienia się łysiny istnieją pewne sposoby, dzięki którym można uzyskać piękną fryzurę.

Gęste, zdrowe i mocne włosy to właśnie to, o czym marzy każda kobieta i mężczyzna. W końcu to fryzurę widzimy jako pierwszą, gdy poznajemy drugiego człowieka. Piękne włosy są również oznaką dobrego zdrowia i synonimem młodości.

Niestety, ale nie wszystkie osoby mają taką fryzurę, o jakiej marzą. Coraz częstszym problemem wśród wielu ludzi jest wypadanie włosów i łysienie. Jak sobie z tym poradzić?

Transplantacja włosów - sposób na podniesienie męskiej atrakcyjności

Doskonałą metodą walki z nadmiernym wypadaniem włosów i łysieniem jest transplantacja włosów, czyli przeszczep. Choć nazwa zabiegu może brzmieć strasznie, to tak nie jest. Przeszczep polega na pobraniu komórek z organizmu pacjenta, czyli na przykład na wycięciu kawałka skóry z włosami z tyłu głowy lub z innej owłosionej części ciała. Następnie pobrany materiał się rozdziela i wszczepia w miejsca, w których doszło do wyłysienia. Ze względu na to, że podawane komórki są naturalnymi komórkami danej osoby, to przeszczep bardzo dobrze się przyjmuje, dlatego jest to wysoce skuteczny i bezpieczny sposób walki z łysieniem.

Przeszczep włosów może być wykonany w większości przypadków, nawet jeśli dana osoba cierpi na łysienie już od dłuższego czasu. Zaletą tej metody jest również to, że większość zainteresowanych przechodzi pozytywnie kwalifikację do zabiegu. Dodatkowo z przeszczepu włosów warto skorzystać nawet wtedy, gdy wszystkie inne metody zawiodły.

Przeszczep włosów nie jest zabiegiem bolesnym, ponieważ podczas niego stosuje się skuteczne znieczulenie. Nie wymaga też długiego dochodzenia do siebie, dlatego tak często jest wybierany przez pacjentów na całym świecie. Trzeba również dodać, że daje doskonałe efekty w postaci naturalnych, gęstych i pięknych włosów, które ciężko jest odróżnić od pozostałych.