16
Wt, Paź

Zdrowie

Każda kobieta chce się cieszyć z nawilżonej i jędrnej skóry. Dlatego nikogo nie dziwi fakt, że stosowanie balsamu do ciała jest codziennym rytuałem już od nastoletnich lat, a kontynuowany przez kolejne etapy życia. Warto jednak zauważyć, że tylko kosmetyki, które są indywidualnie dobrane do potrzeb oraz typu skóry, spełnią swoje funkcje. Dlatego warto dowiedzieć się, na co należy zwrócić uwagę, wybierając balsam do ciała.

Kiedy balsam do ciała jest najbardziej potrzebny?

Warto zauważyć, że balsam do ciała powinien być stosowany przez cały rok. Jednak wraz ze zmianą pór roku, zmianie ulegają również potrzeby skóry. Należy również podkreślić, że największej pomocy w nawilżeniu oraz odżywieniu, skóra potrzebuje jesienią i zimą. Dlatego właśnie wtedy trzeba wybierać balsamy, które o działaniu nawilżającym lub natłuszczającym. Jeżeli chodzi o wiosnę i lato, to warto postawić na balsamy przyspieszające opalanie, ale również takie, które w swoim składzie mają filtr UV. W trakcie urlopu, który będzie równoznaczny ze spędzeniem dużej ilości czasu nad wodą lub opalając się, to na pewno nawilżający balsam będzie odpowiedni. Choć warto również zastanowić się nad kosmetykiem łagodzącym podrażnienia spowodowane promieniami słonecznymi.

Jak często należy stosować balsam do ciała?

Specjaliści polecają, by stosować balsam do ciała dwa razy w ciągu dnia. Jednak dla większości kobiet jest to wręcz niemożliwe. Wszystko przez inne, codzienne obowiązki, które nie pozwalają na spędzenie dodatkowych chwil na poddawanie się temu pielęgnacyjnemu zabiegowi. Ważne jest jednak to, by użyć balsam przynajmniej jeden raz na dzień. Dzięki temu skóra będzie cały czas chroniona, ale też dostarczymy jej dodatkowych składników odżywczych.

Właściwy sposób nakładania balsamu do ciała

Zapewne niewiele osób zastanawia się nad tym, czy nakłada balsam do ciała w odpowiedni sposób. Jednak popełnianie błędów w trakcie wykonywania wspomnianej czynności, nie jest takie rzadkie, jak mogłoby się wydawać. Otóż wiele zależy o tego, jaki balsam się stosuje. W przypadku balsamu antycellulitowego należy nakładać go tylko na kłopotliwe miejsca, gdzie jest już cellulit. Jeżeli kosmetyk nie wchłania się, to warto pozostawić go na przykład na udach na parę minut, a następnie posmarować nawilżającym balsamem.

Ważna jest również właściwa technik podczas nakładania balsamu. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, by możliwie jak najdłużej masować skórę. Takie działanie wpłynie na lepsze wchłanianie się kosmetyku. Dodatkowy efekt można uzyskać w przypadku poddawania ciała peelingowi. Jednak nie należy to robić częściej niż raz w ciągu tygodnia.

Jakie produkty należy wybierać?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, że wiele drogeryjnych produktów może nie spełniać wszystkich postawionych przed nimi wymagań. Dlatego należy wybierać inne sklepy lub firmy. Między innymi dostawca abacosun.pl/ odznacza się wysokiej klasy kosmetykami jak i renomą wśród specjalistów.