23
Wt, Paź

Czy wiesz, że...

Piły łańcuchowe cieszą się coraz większym powodzeniem. Zachęcają do ich zakupu głównie ich wytrzymałość i mobilność. Nie ma nic dziwnego w tym, że też w obszarze pił do drewna, coraz więcej mężczyzn decyduje się na zakup piły łańcuchowej z napędem spalinowym. Na co zwracać uwagę, aby kupić jak najlepszą piłę łańcuchową?

 

Wybór piły

Piły łańcuchowe w sklepie mają bardzo wiele parametrów, które należy wziąć pod uwagę przed ich zakupem. Gdy je odpowiednio przeanalizujemy, to z pewnością wśród wielu ofert na rynku, wybierzemy najlepsze dla naszych potrzeb urządzenie. Powinniśmy wziąć pod uwagę następujące parametry: waga piły, moc, długość prowadnicy i poziom emitowanego hałasu.

Waga piły

Jeżeli chodzi o wagę piły łańcuchowej, to obowiązuje jedna prosta zasada. Im piła jest lżejsza, tym łatwiej jest nią operować. Piły łańcuchowe niestety są zazwyczaj bardzo ciężkie. Ich waga waha się od 4 do 6 kg. Trochę mniejsza jest waga modeli o mniejszych gabarytach. Takich, którymi można ciąć na przykład gałęzie i krzewy. Najcięższe pilarki łańcuchowe są używane do prac ręcznych. Potrafią ważyć nawet ponad 10 kilogramów.

Moc piły

Moc piły łańcuchowej podaje się w koniach mechanicznych, czyli KM. Gdy wybieramy piłę o określonej mocy, to musimy wziąć pod uwagę jej przyszłe zastosowanie. Urządzenia, które są przeznaczone do przycinania drzew, cięcia drzewa albo gałęzi, ma moc w przedziale od 1,5 do 2,5 KM. Piły, które mają moc minimum 2,5 KM do 5 KM, będą odpowiednie nie tylko do cięcia drewna na opał, ale też przy mniej wymagających pracach w lesie. Natomiast systematyczna wycinka drzew będzie potrzebowała pił łańcuchowych, które mają większą moc-od 3,5 KM do nawet 9 KM.

Prowadnica piły łańcuchowej

Wybór piły o określonej długości prowadnicy jest zależny przede wszystkich od prac, do których będziemy chcieli ją stosować. Najprostsze prace w ogrodzie oraz cięcie drewna na opał, można bezproblemowo wykonać przy prowadnicy, która ma długość od 30 do 35 cm. Jeżeli natomiast jesteś leśnikiem, to będziesz potrzebował sprzętu o prowadnicy minimum 35 cm do nawet 100 cm.

Poziom hałasu

Jeżeli natomiast mówimy o poziomie emitowanego hałasu, to musimy być świadomi tego, że spalinowe pilarki to urządzenia, które wytwarzają hałas na poziomie 110-120 dB. Dlatego nie możemy z nimi pracować bez specjalnych słuchawek ochronnych.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Zanim kupimy piłę spalinową, musimy bardzo skrupulatnie przeanalizować poziom spalania paliwa. To bardzo ważna kwestia. Gdy przejrzymy się bliżej pilarkom, to dojdziemy do wniosku, że zużycie paliwa może się wahać w granicach od 1 l/h nawet do 21 l/h. Im więcej nasza piła będzie potrzebowała paliwa, tym większe będziemy ponosić koszty eksploatacyjne.

W sklepie internetowym https://specnarzedzia.pl/60344-pily-lancuchowe-i-pilarki-do-drewna - piły łańcuchowe do drewna, piły łańcuchowe i inne w bardzo dobrej cenie.

Jaki jest koszt nowego łańcucha?

Zanim kupimy tę naszą wymarzoną piłę, to lepiej sprawdźmy, jaki jest koszt nowego łańcucha i w jaki sposób się go napina. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy dużo pieniędzy, ale również nerwów. Jeśli jesteśmy przekonani, że będziemy używać piły długo i często, to lepiej od razu kupmy ostrzałkę do łańcucha.