23
Wt, Paź

Z życia wzięte

Kwiaty stanowią uniwersalny prezent. Są doskonałym sposobem na wyrażenie naszych ciepłych uczuć podczas imienin. Zastanawiasz się, jakie kwiaty wręczyć z tej okazji? Przeczytaj nasz artykuł, w którym rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości!

Jakie kwiaty wręczyć na imieniny?

Na rynku możemy znaleźć niezliczoną ilość gatunków kwiatów, które mogą przyprawić o zawrót głowy. Należy pamiętać o tym, że każdy z nich ma odmienną symbolikę. Mimo to bukiet jest doskonałym podarunkiem na każdą okazję, gdyż kwiaty to prezent, który nie zna barier i granic. Jednak większość osób, która przekracza próg kwiaciarni nie wie jeszcze, jaki rodzaj kwiatów powinna wybrać. Przeczytaj nasz artykuł, dzięki niemu już nie musisz błagalnym wzrokiem prosić o pomoc kwiaciarki!

Zapewne znane Ci są pewne kanony, które wyraźnie mówią o tym, że czerwonymi różami należy obdarowywać ukochane osoby. Wynika to z tego, że dawniej symbolika i kolory kwiatów odgrywały ogromną rolę. Dziś już te zasady nie są tam mocno przestrzegane. Należy jednak pamiętać, że jedynymi kwiatami, których na pewno nie powinno się kupować na imieniny to chryzantemy i kalie. Kojarzone są one z przemijaniem, dlatego są zarezerwowane na uroczystości pogrzebowe.

Jakie kwiaty wybrać?

Na prezent imieninowy warto wybrać elegancki bukiet z ciętych kwiatów. Bukiety z polnych roślin powinny zostać wręczone osobą, które są nam szczególnie bliskie, czyli np. mamie. Taki podarunek niesie ze sobą pełne miłości przesłanie, o cieple i czułości, które przekazała nam ta wyjątkowa kobieta.

Dobierając kwiaty, powinniśmy przede wszystkim kierować się upodobaniami obdarowanego. W sezonie letnim warto wybrać radosne słoneczniki, dostojne hortensje czy niezwykle aromatyczne lilie. Można również zdecydować się na niezobowiązujące bukiety tulipanów, kolorowych goździków, gerberów czy niezwykle eleganckich róż. Warto wtedy zrezygnować z suszonych liści i egzotycznych dodatków na rzecz świeżo ściętych roślin.

Nasze propozycje niezwykłych bukietów znajdziesz na stronie https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-imieniny-c-13.html

Cięte czy w doniczce?

Tylko cięte kwiaty są eleganckim prezentem. Rośliny w doniczce powinniśmy wręczać, gdy osoba obdarowywane jest miłośnikiem lub kolekcjonerem kwiatów. Takim prezentem możemy także obdarować osoby, z którymi łączą nas szczególnie bliskie i serdeczne relacje rodzinne lub przyjacielskie. Prezent, który jest dopasowany do gustu odbiorcy to dowód na to, że włożyliśmy sporo czasu i trudu w wybranie odpowiedniego upominku.

Wysyłanie kwiatów

W ostatnich latach niezwykle popularne stało się wysyłanie kwiatów. Dołącza się do nich wtedy wizytówkę lub liścik z życzeniami. Warto również wysłać kwiaty rano w dniu spotkania, gdyż wtedy gospodarze będą mieli czas na to, by ułożyć kwiaty i dopasować je do wnętrza. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej kwiaciarni internetowej Gaja, w której na pewno znajdziesz idealny bukiet! Wybierając nas masz pewność, że dostarczymy do na czas pod podany przez Ciebie adres.