23
Wt, Paź

Czy wiesz, że...

Komputery panelowe są połączeniem komputerów przemysłowych PC i wysokiej klasy paneli, które są wyposażone w wyświetlacz LCD. Jak montuje się komputery panelowe? Przeważnie od frontu ściany szafy przemysłowej, ewentualnie na specjalnym wysięgniku w firmach produkcyjnych. Dzięki komputerom panelowym możesz obejrzeć procesy z zakresu automatyki. Ponadto komputery te sprawiają, że system sterowania staje się wielofunkcyjny.

 

Budowa komputerów panelowych

Komputery panelowe są to połączone elementy systemu, składające się z:

- jednostki głównej,

- wyświetlacza LCD,

- układów typu interfejs.

Komputer przemysłowy – co to jest?

Liczba komputerów stosowanych w przemyśle wyraźnie wzrosła w ostatnim czasie. Te biurowe zwyczajnie nie sprawdzają się w takich budynkach przemysłowych, jak hale produkcyjne. Industrial PC to komputer, który cechuje się znacznie wyższą jakością wykonania, niż typowy pecet. Możesz na nim z powodzeniem uruchomić wszystkie te same aplikacje, co na tradycyjnym komputerze. Industrial PC ma bardzo wytrzymałą konstrukcję, która zapewnia mu trwałość przez wiele lat.

Industrial PC jest niezbędnym komputerem w przemyśle, dlatego nawet chwilowe wyłączenie wywołuje problemy w procesach produkcyjnych firmy. Niekiedy takie wyłącznie może doprowadzić do zahamowania całej pracy w zakładzie. Natomiast wszelkie przestoje w pracy przekładają się na nieplanowane koszty, na które przedsiębiorstwa po prostu nie stać. Z tego też powodu komputery przemysłowe są przystosowane do pracy nawet w trudnych, niesprzyjających warunkach, które panują na terenie fabryki.

Komputery przemysłowe są solidnymi mechanizmami, które cechują się dużą odpornością. Doskonale znoszą między innymi:

- zapylenie,

- skrajne temperatury,

- zakłócenia,

- wstrząsy.

Komputer przemysłowy w porównaniu ze zwykłym komputerem posiada obudowę o zwiększonych parametrach. Jest także odporny na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Komputer przemysłowy – panel operatorski

Analizując rynek sprzed kilku lat i obecny, możesz zauważyć, że panele operatorskie cały czas są rozwijane. Za pomocą wyświetlacza możesz kontrolować funkcjonowanie różnych urządzeń. Ponadto wyświetlacz umożliwia wizualizację produkcji, czy wprowadzenie niezbędnych informacji do systemu.

Panele operatorskie charakteryzują się olbrzymią mocą obliczeniową, dlatego nie sposób ich zastąpić w przemyśle i w transporcie. W sprzedaży są dostępne panele dotykowe i tradycyjne z klawiszami funkcyjnymi i klawiaturą. Panele te mają albo niewielką przekątną ekranu, albo są to duże panele.

Komputery panelowe i ich zastosowanie

Komputery panelowe wykorzystuje się w przemyśle, jednak z powodzeniem możesz z nich korzystać w transporcie, wojsku, handlu, czy w energetyce.

Komputery panelowe – gdzie kupić?

Jeśli chcesz wyposażyć swoją firmę w komputery panelowe, zdecyduj się na sprawdzonego dostawcę, czyli na consteel-electronics.com. Możesz liczyć na najwyższy standard i najlepszą klasę urządzeń, które są przystosowane do pracy w różnych warunkach, z możliwością zabudowy.