25
N, Cze

Nie wszystkie sytuacje w życiu da się przewidzieć. Właśnie dlatego w każdym momencie naszego życia powinniśmy kierować się zasadą „Przezorny zawsze ubezpieczony”. Tym bardziej, kiedy dotyczy to naszych finansów. Przyjmując spadek, nierzadko roztacza się przed nami wizja otrzymania wielkiego majątku. Czy jednak zawsze tak jest? Okazuje się, że w niektórych przypadkach spadek staje się źródłem ogromnym kłopotów.

Sherlock Holmes, Herkules Poirot, Joe Alex. Detektywów wyobrażamy sobie przez pryzmat powieści z dreszczykiem, czarnych kryminałów z lat czterdziestych, czy seriali sensacyjnych. Kojarzymy ich z rozwiązywaniem pełnych tajemnic spraw, zagadek niewyjaśnionych morderstw, zaskakujących porwań, czy, w najlżejszych przypadkach, śledzeniem niewiernych małżonków. Stereotypowo myślimy, że to osoby tajemnicze, pełne osobistych problemów.

Dzień Dziecka to święto, na które z niecierpliwością czekają chyba wszystkie maluchy. Doskonale wiedzą, że mogą tego dnia liczyć na jakiś wspaniały prezent od rodziców, jeśli chociaż przez część dnia spróbują zachowywać się grzecznie.

Jak to się dzieje, że jedni ludzie żyją w szczęśliwych i trwałych związkach, inni zaś drą się w nich jak przysłowiowy pies z kotem? Jedni wciąż kogoś poznają, kończąc jedną znajomość i wchodząc od razu w następną, inni zaś narzekają na "posuchę" - brak możliwości poznawania kogokolwiek? Niejedna dziedzina nauki miałaby na ten temat sporo do powiedzenia...

Zbliża się okres sezonowych wyjazdów zagranicznych i wielu Polaków wyjeżdża za granice do pracy.

Wielu Polaków ostatnimi czasy wraca z tzw. emigracji zarobkowej do kraju. Wielu z nich nie wie jednak o tym, że może ubiegać się o zwrot podatku dochodowego, którego zaliczki w większości przypadków pobierane były w zbyt wysokiej kwocie.

Pożyczkę zaciągamy zazwyczaj w kryzysowej sytuacji, kiedy nie posiadamy żadnych oszczędności. W ten sposób możemy zrealizować nasze plany, a niekiedy nawet wydostać się z trudnej sytuacji.

Nieuregulowane należności stanowią nie lada wyzwanie dla wielu przedsiębiorców. Piętrzące się niezapłacone faktury potrafią odbijać kolosalne piętno na kondycji finansowej firmy. Jak skutecznie uporać się z dłużnikiem? Postawić na samodzielne działania, a może skorzystać z usług firmy windykacyjnej? Sprawdź, które rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze!

Każdy przedsiębiorca doskonale zdaje sobie sprawę, że pozyskanie nowych klientów w dzisiejszych czasach wcale nie jest łatwe.

Stałe źródła nowych klientów są niezbędne w każdym biznesie, dlatego większość przedsiębiorców bez przerwy zastanawia się gdzie szukać nowych klientów i jakie są najlepsze sposoby na ich pozyskiwanie.

Więcej artykułów…