30
N, Kwi

Celebrytów jest wielu. Co jednak o nich wiemy? Czy naprawdę są tacy jak przedstawiają ich media a może mają drugą, prywatną twarz? Wiele osób zastanawia się nad swoimi idolami. Fani chcieliby wiedzieć więcej niż mogą przeczytać w gazecie. Przykładem nie poznanej do końca gwiazdy jest śliczna aktorka, kompozytorka oraz wokalistka – Ariana Grande.

Niewielkie elementy do mocowania typu śruby, czy nakrętki towarzyszą nam w zasadzie od zawsze i pomagają nam w codziennym funkcjonowaniu. Jakie jest najczęstsze zastosowanie takowych elementów i gdzie w szczególności nie można byłoby się bez nich obejść? Poniżej przedstawiamy kilka ważnych faktów, na które powinien zwrócić uwagę każdy, kto do tej pory nie myślał nad takimi kwestiami.

Zespół Tańca Brzucha GUSSEL reprezentujący Rzeszowski Dom Kultury i miasto Rzeszów został zdobywcą aż dziesięciu nagród podczas Pucharu Europy Bellydance 2017, który odbył się w dniach 25 – 26 lutego 2017 roku w Białymstoku. W tanecznych mistrzostwach wzięło udział ponad trzystu uczestników z Białorusi, Bułgarii, Mołdawii, Polski, Rosji i Ukrainy.

Mówi się, że życie jest jak podróż i niestety każda z nich ma swój koniec. Śmierć bliskich nam osób to zawsze mniej lub bardziej traumatyczne i na pewno przykre przeczycie. Towarzyszący temu okres żałoby odbija się często na naszym życiu prywatnym i zawodowym. Ważne jest wówczas odpowiednie wsparcie i siła woli, która nie pozwoli nam poddać się, a wręcz odwrotnie zmotywuje nas by czerpać z życia jeszcze więcej.

W zasadzie wszystkie nurty w malarstwie można w jakiś sposób opisać. Mają swoje charakterystyczne cechy i wyznaczniki, dzięki czemu można w zasadzie bez większych problemów postawić na ich przynależność do wybranych epok. Jak to wygląda w przypadku malarstwa współczesnego?

Oryginalny i ciekawy wystrój wnętrza to nie rzeczy kupowane z katalogów i wystaw, ale takie elementy, których nie spotkamy u nikogo innego. Są na to sprawdzone sposoby.

Każdy czasami potrzebuje wsparcia finansowego. Można pożyczać od rodziny czy znajomych, można wziąć kredyt w banku, ale można również sięgnąć po szybką i bezpieczną pożyczkę. Tego typu rozwiązania finansowe zyskują coraz większą popularność, szczególnie wśród młodych osób, którym na rękę jest możliwość zaciągnięcia takiej pożyczki za pośrednictwem internetu. Mimo, że podstawową cechą szybkich pożyczek jest krótki okres spłaty, to na rynku znajdują się również oferty z dłuższym okresem spłaty.

Rzeszowski Dom Kultury filia „Wilkowyja” zaprasza na VII Festiwal Zespołów Alternatywnych „Rockowyja”, który odbędzie się 9 września 2016 roku. Motyw przewodni specjalnej edycji imprezy stanowić będą występy grup muzycznych z żeńskimi wokalami. Jako gwiazda wieczoru zaprezentuje się czołowy przedstawiciel rzeszowskiej sceny muzycznej – wielokrotnie nagradzany zespół Spiral.

Takiej imprezy w Gminnym Centrum Kultury w Jeżowem jeszcze nie było. Wieczorem 28 lutego zaproszeni goście mieli okazję poczuć klimat lat międzywojennych w czasie Wielkiej Rewii Przebojów „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”. Występy wokalne i utwory instrumentalne, poezja skamandrytów, przegląd prasowych ciekawostek – wszystko to zabrzmiało z wdziękiem i talentem młodych wykonawców, a sala widowiskowa GCK przemianowana została w kawiarnię poetycką „Pod Pikadorem”.

Początek tegorocznej edycji imprezy „Dni Miasta i Gminy Nowa Sarzyna” nie zapowiadał się optymistycznie przez padający deszcz, który przywitał widzów odwiedzających stadion MZKS „UNIA”. Jednak z każdą chwilą widzów przybywało i atmosfera przed sceną robiła się coraz wspanialsza.

Więcej artykułów…