17
Śr, Sty

Z całą pewnością homo sapiens nie jest ostatnim stadium ewolucji gatunku ludzkiego. Jaki jednak będzie kolejny etap? I co się stanie, jeśli nie obejmie on wszystkich ludzi, a jedynie mieszkańców pewnej szczególnej planety? Jak nowy człowiek – homo developed – ustosunkuje się do swojego ewolucyjnego poprzednika?

Rzeszowski Dom Kultury filia Country zaprasza miłośników gitarowych brzmień do udziału w bezpłatnych warsztatach „No i gitara!”, które odbędą się 16 września 2017 roku. Oferta skierowana jest do gitarzystów średniozaawansowanych powyżej 13 roku życia. Zgłoszenia uczestników potrwają do 1 sierpnia 2017 roku. Liczba miejsc jest ograniczona.

Niewielkie elementy do mocowania typu śruby, czy nakrętki towarzyszą nam w zasadzie od zawsze i pomagają nam w codziennym funkcjonowaniu. Jakie jest najczęstsze zastosowanie takowych elementów i gdzie w szczególności nie można byłoby się bez nich obejść? Poniżej przedstawiamy kilka ważnych faktów, na które powinien zwrócić uwagę każdy, kto do tej pory nie myślał nad takimi kwestiami.

Rzeszowski Dom Kultury i Samorządowa Rada Osiedla Krakowska Południe zapraszają wszystkich mieszkańców Rzeszowa na dwudniowy Międzyosiedlowy Festiwal "Odkrywamy talenty (artystyczne i sportowe)" – scena na Krakowskiej Południe, który odbędzie się w dniach 

Mówi się, że życie jest jak podróż i niestety każda z nich ma swój koniec. Śmierć bliskich nam osób to zawsze mniej lub bardziej traumatyczne i na pewno przykre przeczycie. Towarzyszący temu okres żałoby odbija się często na naszym życiu prywatnym i zawodowym. Ważne jest wówczas odpowiednie wsparcie i siła woli, która nie pozwoli nam poddać się, a wręcz odwrotnie zmotywuje nas by czerpać z życia jeszcze więcej.

III Rzeszowską Noc Poezji odbędzie się w piątek 19 maja 2017 roku o godzinie 21:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Załęże. W programie autorska prezentacja zwycięskich utworów Turnieju Jednego Wiersza „Pod Majowym Księżycem” wraz z uroczystym ogłoszeniem wyników oraz wręczeniem nagród.

Oryginalny i ciekawy wystrój wnętrza to nie rzeczy kupowane z katalogów i wystaw, ale takie elementy, których nie spotkamy u nikogo innego. Są na to sprawdzone sposoby.

Dzień Kazachstanu to przedsięwzięcie, które za kilka dni zostanie zorganizowane w Wyższej Szkole Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie. Wydarzenie to będzie mieć na celu przybliżenie lokalnej społeczności tego intrygującego państwa z pogranicza Azji i Europy.

Każdy czasami potrzebuje wsparcia finansowego. Można pożyczać od rodziny czy znajomych, można wziąć kredyt w banku, ale można również sięgnąć po szybką i bezpieczną pożyczkę. Tego typu rozwiązania finansowe zyskują coraz większą popularność, szczególnie wśród młodych osób, którym na rękę jest możliwość zaciągnięcia takiej pożyczki za pośrednictwem internetu. Mimo, że podstawową cechą szybkich pożyczek jest krótki okres spłaty, to na rynku znajdują się również oferty z dłuższym okresem spłaty.

Celebrytów jest wielu. Co jednak o nich wiemy? Czy naprawdę są tacy jak przedstawiają ich media a może mają drugą, prywatną twarz? Wiele osób zastanawia się nad swoimi idolami. Fani chcieliby wiedzieć więcej niż mogą przeczytać w gazecie. Przykładem nie poznanej do końca gwiazdy jest śliczna aktorka, kompozytorka oraz wokalistka – Ariana Grande.

Takiej imprezy w Gminnym Centrum Kultury w Jeżowem jeszcze nie było. Wieczorem 28 lutego zaproszeni goście mieli okazję poczuć klimat lat międzywojennych w czasie Wielkiej Rewii Przebojów „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”. Występy wokalne i utwory instrumentalne, poezja skamandrytów, przegląd prasowych ciekawostek – wszystko to zabrzmiało z wdziękiem i talentem młodych wykonawców, a sala widowiskowa GCK przemianowana została w kawiarnię poetycką „Pod Pikadorem”.

Więcej artykułów…