Do popularności odzieży patriotycznej na naszych ulicach zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Nie wiele osób jednak wie że w Rzeszowie istnieje marka produkująca taką odzież i to nie byle jaką!
W czym jest lepsza od innych?

Zestawienie GUS z 2015 r., dotyczące liczby mieszkań wybudowanych na terenie większych miast liczących ponad 20 000 tysięcy mieszkańców, wskazało - Warszawę - jako krajowego lidera budownictwa. Deweloperzy i prywatni inwestorzy w tym okresie, do użytku oddali ponad 13 300 mieszkań. Zestawienia skazują na ponad dwukrotną przewagę stolicy nad innymi miastami z czołówki. Nie powinno to jednak dziwić, jeżeli zwrócimy uwagę na populację tych miast.

Związki prawa żydowskiego z prawem rzymskim na przykładzie procesu Chrystusa i Proces Chrystusa przed Sanhedrynem w świetle dawnego prawa żydowskiego. To tematy kolejnych wykładów prof. Czesław Kłak, Dziekan - Dyrektor Kolegium Prawa WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej podczas Wieczorów Jadwiżańskich w Rzeszowie. Wykłady odbędą się w poniedziałek (10.04) oraz w środę (12.04) o godzinie 18:00 w Międzynarodowym Studenckim Centrum Kultury Chrześcijańskiej (Kościół Akademicki).

fot. Paradise Studio

Zespół Tańca Brzucha GUSSEL reprezentujący Rzeszowski Dom Kultury i miasto Rzeszów zdobył pięć nagród podczas II Stalowolskiego Festiwalu Tańca Orientalnego i Indyjskiego „Odcienie Orientu”, który odbył się w dniach 31 marca – 2 kwietnia 2017 roku. Jest to kolejny wielki sukces jedynego na Podkarpaciu zespołu belly dance, który na co dzień ćwiczy w Rzeszowskim Domu Kultury filia Pobitno pod okiem Oksany Kostoń-Vailo.