17
Pn, Cze

Z życia wzięte

Funkcjonowanie na nowoczesnym rynku pracy wymaga od nas stałego uaktualniania wiedzy. Pojawiają się nowe systemy, programy, nowinki techniczne i sposoby na radzenie sobie z technicznymi problemami. Zarówno pracodawcy, jak i pracownicy muszą utrzymywać poziom wiedzy, który pozwoli im konkurować z .innymi podmiotami w branży. Dotyczy to nie tylko firm z obszaru IT. Właściwie w każdym obszarze w mniejszym lub większym stopniu stykamy się z tego typu zagadnieniami. Warto sięgać zatem po pomoc z zewnątrz.

Szkolenia IT - nowe kompetencje

Wiele osób czuje, że z czasem ich kompetencje przestały być wystarczające na obecnym stanowisku pracy. Czują, że korzystając z nowych narzędzi mogłyby wykonywać swoją pracę w bardziej efektywny sposób. Planując zmianę pracy mają też świadomość, że jest wiele osób, szczególnie młodszych, które pewne umiejętności nabyły w toku nauki i które są dla nich zupełnie naturalne. Problem ten dotyczy zwłaszcza osób po czterdziestym roku życia, które podczas edukacji nie realizowały programu zawierającego obsługę komputera i programów, które obecnie są podstawą funkcjonowania w przestrzeni biurowej. Szkolenia IT są dla takich osób możliwością do zdobycia nowych kompetencji, a co za tym idzie - stania się bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy. 

Szkolenia IT - zmiana branży

Nieco inny problem mają osoby, które na pewnym etapie swojej drogi zawodowej zapragnęły zmienić branżę. Dotyczy to głównie osób, które postanowiły rozwijać swoją ścieżkę zawodową w kierunku programowania. Muszą one właściwie od początku rozpocząć swoją edukację, ponieważ języków programowania w pewnym sensie uczy się tak jak języków obcych - zaczynając od najbardziej podstawowych kwestii. Przykładowo szkolenia IT dają możliwość poznania nowego języka programowania na tyle, by rozpocząć pracę na stanowisku testera i dalszego rozwijania się w danej dziedzinie. Dla wielu osób jest to kusząca perspektywa, ponieważ obecnie zarobki w branży IT są nieporównywalnie wyższe w stosunku do wielu zawodów. 

Szkolenia IT - inwestowanie w pracowników

Mówi się obecnie, że dotarliśmy do czasów, gdy obowiązuje rynek pracownika. Zatem pracodawca, któremu udało się pozyskać do pracy wartościową osobę musi starać się, by ją utrzymać na dłużej w miejscu pracy. Pomocne są wszelkiego rodzaju benefity, nie tylko finansowe. Szkolenia IT są z pewnością tym, co wielu pracowników uważa za bardzo cenne. Płacenie za nie z własnej kieszeni mogłoby być kosztowne. Kiedy oferuje je pracodawca, sytuacja jest dużo bardziej komfortowa. Warto zauważyć, że w zależności od stanowiska, zapotrzebowanie na szkolenia będzie zróżnicowane. Z jednej strony będą osoby, którym przyda się nauka obsługi nowego programu do wystawiania faktur. Architekt czy projektant chętnie zdobędzie umiejętność obsługi nowego programu do projektowania. Z kolei programista może potrzebować poznać nowy język programowania. Dlatego ważne jest zainwestowanie środków we właściwe szkolenia IT. 

Partnerem materiału jest firma ACS Dagma. Firma oferująca szkolenia it rzeszów.