Czy wiesz, że...

Wielu przedsiębiorców decydując się na zakup samochodu do firmy bierze pod uwagę finansowanie takiego zakupu poprzez kredyt lub leasing.

Zabieg ten wymaga od przedsiębiorcy przedstawienia wielu dokumentów związanych z finansami przedsiębiorstwa, ale przede wszystkim pochłania bardzo wiele cennego czasu. 

Dodatkowo w ostatnich miesiącach miała miejsce nowelizacja prawa dotycząca możliwości odliczania podatku VAT od zakupu i eksploatacji samochodów firmowych co w znacznym stopniu zmieniło zasady odliczania kosztów od samochodów firmowych.

Bardzo wielu przedsiębiorców postanowiło zamiast kupować samochody do firmy po prostu je wynająć na średni lub długi okres. Jest wiele zalet takiego rozwiązania. Są to miedzy innymi:

Brak kosztów ubezpieczenia

Przedsiębiorca wynajmując samochód w firmie carfree.pl nie musi martwić się o ubezpieczenie samochodu. Wszystkie koszty ubezpieczenia ponosi firma wynajmująca auto.

Brak kosztów przeglądów, napraw i wymiany opon

Wymiana opon, bieżące naprawy oraz przeglądy samochodów firmowych generują ogromne koszty, których wynajmując samochód przedsiębiorca nie ponosi, ponosząc jedynie stałe miesięczne koszty najmu samochodu.

Samochód zastępczy bez dodatkowych opłat

Decydując się na wynajem samochodu, przedsiębiorca może być spokojny, że w razie jakiegoś zdarzenia losowego, bądź awarii auta, natychmiast otrzyma samochód zastępczy nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych kosztów.

Poprawa płynności finansowej firmy

Kolejną bardzo ważną zaletą długoterminowego wynajmu samochodu jest poprawa, a w najgorszym wypadku niepogorszenie płynności finansowej firmy. Środki finansowe, które w przypadku zakupu i eksploatacji własnego samochodu w firmie można przeznaczyć na inne cele związane z prowadzona działalnością.

Poprawa zdolności kredytowej przedsiębiorstwa

Wraz z poprawą płynności finansowej firmy, wzrasta również i to znacząco zdolność kredytowa przedsiębiorstwa, gdyż środki wydatkowane na utrzymanie własnej floty samochodów firmowych znacznie obciąża bilans finansowy firmy. Oczywiste zatem jest, że bardziej opłaca się wynajem samochodów.

Zastanawiając się nad wynajmem samochodu, wielu przedsiębiorców najchętniej wybrałoby Wypożyczenie samochodu bez kaucji? Czy to możliwe?