A może by tak wszystko rzucić i wyjechać w… Pieniny! Pasmo górskie leżące w łańcuchu Karpat, między polską a słowacką granicą, potrafi zachwycić pięknymi widokami i dziewiczą naturą. Pragniesz ukoić swe zmysły, odpocząć z dala o tłumów i miejskiego zgiełku? Lepiej nie mogłeś trafić!

Często zimą marzymy o tym, by chociaż na parę dni wyjechać gdzieś, odpocząć i złapać dobrą energię. Na myśl przychodzą wtedy Tatry. Będąc tam możemy liczyć na solidny relaks i dawkę aktywności. Zauroczą nas bajeczne widoki - majestatyczne szczyty, doliny, lasy otulone bielą zrobią niemałe wrażenie nawet na osobach, które same o sobie nigdy nie powiedziałyby, że są wrażliwe na cuda natury. Zima w górach kojarzy się także z uwielbianą atrakcją, planując wycieczkę warto skupić się na ofertach – kulig góralski Zakopane.

Samochody na wynajem stały się bardzo popularną usługą. Opcja długoterminowa dla firm cieszy się poważaniem u wielu przedsiębiorstw – jest wygodna i daje sporo korzyści przy stałej racie. Nie mniejszy popyt dotyczy samochodów osobowych, wypożyczalnie aut z roku na rok zwiększają swoją flotę z myślą o krótkoterminowych umowach. Polacy zwykle wypożyczają samochody na cele turystyczne. Czy taki wariant się opłaca? Ile kosztuje wypożyczenie auta na urlop?

Rozwijająca się turystyka przyczynia się do coraz większego zanieczyszczenia środowiska. Wielu żeglarzy nie zwraca uwagi na podstawowe zasady dotyczące ochrony środowiska. Chcąc dać dobry przykład początkującym żeglarzom, mazurska Szkoła Żeglarstwa PuntoVita zwraca szczególną uwagę na wyrobienie prawidłowych nawyków u uczestników rejsu. Przede wszystkim pamiętamy o segregacji śmieci, nie używamy chemicznych środków czystości w jeziorach. Pamiętamy również o tym, że żeglarstwo polega na napędzaniu jednostki pływającej za pomocą żagli a nie silnika spalinowego.

Brazylia to zdecydowanie kraj dla miłośników przyrody i zieleni. Znajdziecie tu prawdziwe cuda natury i odpoczniecie podziwiając jedne z najpiękniejszych zakątków świata. Nie zabraknie wodospadów, przepięknych rejonów okolicy Amazonki oraz zapierających dech w piersiach lasów równikowych. Znajdzie się również coś dla miłośników plażowania. Zatem co warto zobaczyć w tym przepięknym kraju Ameryki Południowej? Dowiecie się tego z poniższego artykułu!

Cypr, położony na Morzu Śródziemnym u wybrzeży Turcji, Syrii i Libanu przyciąga malowniczym krajobrazem, który tworzą szerokie plaże, wspaniałe, bajkowe formacje skalne oraz egzotyczna roślinność. Przenikające się wpływy tureckie i greckie sprawiają, iż wyspa może być dla turystów intrygująca.

Więcej artykułów…